Myśli o kryptowalutach: Przewodnik dla początkujących o inwestowaniu w Bitcoin

Jak mówi stare powiedzenie, im bardziej rzeczy się zmieniają, tym bardziej pozostają takie same. Gwałtowny postęp technologii i innowacji, takich jak sztuczna inteligencja i blockchain, sprawił, że wielu zastanawia się, jaka przyszłość czeka społeczeństwo. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o pieniądze oraz sposób ich przechowywania i wydawania. Millenialsi nie postrzegają już monet i banknotów jako podstawowej formy płatności, ale raczej jako przedmiot kolekcjonerski, który nie jest wygodny do noszenia lub używania w życiu codziennym. Ponadto, choć gotówka od dawna była postrzegana jako bezpieczny sposób przechowywania wartości, jak podają informacje krypowaluty ostatnie wydarzenia sprawiły, że wiele osób straciło wiarę w papierowe pieniądze jako niezawodne narzędzie inwestycyjne. W związku z tym wiele osób patrzy na kryptowaluty jako alternatywny sposób przechowywania wartości.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to forma aktywów cyfrowych, które są wykorzystywane jako forma płatności. Kryptowaluty to zdecentralizowane waluty, które nie są zarządzane ani kontrolowane przez żaden centralny rząd. Wykorzystują one kryptografię do zabezpieczenia tworzenia nowych monet i przekazywania bitcoinów między osobami. Termin "kryptowaluta" jest w rzeczywistości błędnym określeniem, ponieważ tradycyjne waluty są również przedmiotem handlu elektronicznego. Różnica polega na tym, że są one emitowane i kontrolowane przez bank centralny. W przeciwieństwie do tego, kryptowaluty są tworzone w systemie rozproszonej księgi, znanej jako blockchain. Każdy blockchain jest zapisem każdej transakcji dotyczącej tego konkretnego typu kryptowaluty. Oznacza to, że żaden pojedynczy podmiot, taki jak bank centralny, nie kontroluje kryptowaluty, ponieważ utrzymanie blockchaina jest rozproszone w sieci komputerów. Blockchain jest zatem bardziej przejrzysty i bezpieczny niż inne formy przechowywania danych.

Jak kupić Bitcoina i inne popularne monety

Najprostszym sposobem na zakup Bitcoina jest zarejestrowanie się na giełdzie internetowej. Te giełdy pozwolą Ci przelać pieniądze z Twojego konta bankowego do ich systemu i kupić za nie Bitcoin. Następnie możesz przechowywać swoje monety w cyfrowym portfelu, który możesz wykorzystać do sprzedania ich z zyskiem lub użyć ich do zrobienia zakupów. Po zakupie Bitcoin, możesz również kupić inne altcoiny, takie jak Litecoin i Ripple, za pośrednictwem tej samej wymiany.