Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Mieszkaniec Bełchatowa uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla corsy. Zabrał mu kluczyki ze stacyjki. Sprawca jednak oddalił się, pozostawiając w aucie swoje dokumenty. Policjanci zatrzymali go dwie godziny później. Okazało się, że 67-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Świadkowi zdarzenia dziękujemy za reakcję na zagrożenie!

Niebezpieczna sytuacja z udziałem nietrzeźwego kierowcy opla corsy miała miejsce 11 września 2021 roku, przed godziną13.00, w miejscowości Trząs. Jak ustalili policjanci, świadek zdarzenia, aby uniknąć zderzenia się z corsą podczas manewru mijania, musiał zjechać na pobocze drogi. W takiej sytuacji nabrał podejrzeń, że kierowca jest nietrzeźwy. Natychmiast zareagował. Zawrócił i jechał za oplem, którego tor jazdy jednoznacznie wskazywał, że kierujący jest pijany. Bełchatowianin zatrzymał opla i zabrał mężczyźnie kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalsza jazdę. Sprawca, widząc, że świadek dzwoni na policję, oddalił się z miejsca zdarzenia. W aucie pozostawił jednak swoje dokumenty. Zgłaszający opisał też wygląd kierowcy. Policjanci namierzyli go dwie godziny później, w budynku gospodarczym, w jego miejscu zamieszkania. Był pijany.  Okazało się, że 67-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi podejrzewany usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego regionu wyraźnie sprzeciwiają się takim nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze i co ważne reagują, powiadamiają służby. Oczywiście nie zawsze trzeba samemu ujmować osoby podejrzanie się zachowujące, ważne, by o swoich przypuszczeniach powiadamiać policję i nie pozwalać, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali niewinnym osobom. Mieszkańcowi Bełchatowa serdecznie dziękujemy za reakcję i godną naśladowania postawę. Przypominamy, że ujęcie obywatelskie wynika z treści art. 243. Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że „§ 1 - Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.  § 2 - Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.” Dziękujemy za godną naśladowania postawę.