Różne modele opon zimowych

Często w życiu przy robieniu zakupów sugerujemy się wyłącznie marką nie zważając na parametry techniczne. Oczywiście nie bez przyczyny dobra marka jest nazywana dobrą, musi oferować dobrej jakości materiały. Jednak nie w każdym przypadku to się sprawdza i nie zawsze warto sugerować się wyłącznie marką.

Przy kupowaniu opon na sezon zimowy warto spoglądać również na parametry. To właśnie one zapewniają nam odpowiednie bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy samochodem w trudnych warunkach pogodowych. Nieraz pogoda lubi nas zaszkodzić serwując nam gwałtowne opady śniegu wraz z malejącą temperaturą, co sprawia że na drodze nie dość, że jest śnieg to jeszcze znajduje się lód. Takie sytuacje robią się bardzo nie bezpieczne w przypadku kiedy nie jesteśmy na nie przygotowani. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wczesne zaopatrzenie się w tzw. opony śnieżne.

Jak działa opona śnieżna

Korzystając z usług jakie oferuje nam https://noweopony.pl/opony/225/45/r17 często zapominamy zorientować się w jaki to sposób działają jednocześnie gwarantując nam bezpieczną jazdę. Otóż opony przeznaczone wyłącznie na niskie temperatury są bardzo specyficzne. Pierwszą rzeczą która je wyróżnia jest skład substancji z jakich powstają. Mianowicie chodzi tutaj o dużą ilość kauczuku naturalnego, to za jego sprawą opony te podczas zerowych bądź minusowych temperatur zachowują doskonałą giętkość co zapewnia nam jako kierowcą bezpieczne prowadzenie pojazdu. Używając tego typu opon trudno będzie wprowadzić nasz pojazd w nieoczekiwany brak kontroli. Zazwyczaj chronią nas przed utratą panowania nad pojazdem nawet kiedy mamy do czynienia z lodem, śniegiem czy błotem. Jednak co do tego jest jeden warunek, mianowicie chodzi o odpowiednią prędkość. Jeżeli w kiepskich warunkach pogodowych nie będziemy jeździć przepisowo na nic nie zdadzą się nawet świeżo kupione opony, ponieważ ich skuteczność jest ograniczona co do prędkości. Według badań jadąc 50km/h z założonymi oponami śnieżnymi po śniegu bądź lodzie droga hamowania wyniesie około 30 metrów. Jest to niewiele biorąc pod uwagę warunki w jakich odbyło się hamowanie, jednak jeżeli nasza prędkość będzie większa droga hamowania będzie się proporcjonalnie wydłużać. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości podczas prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach drogowych.

Zalety i wady opon śnieżnych

Zanim skorzystamy z ofert jakie przedstawi nam https://noweopony.pl/opony/zimowe warto znać wszystkie plusy takiego zakupu. Kupując takie opony przede wszystkim zyskamy doskonałą przyczepność na mokrych, oblodzonych, zaśnieżonych czy błotnistych drogach. Po drugie żaden inny model opon nie sprawdzi się tak dobrze jak opony śnieżne w sezonie zimowym. Posiadają one bowiem głębokie bieżniki w które przykładowo bez problemy może dostać się śnieg. W takim momencie przyczepność wzrasta ponieważ śnieg będzie nieco spowalniał nasz samochód. Co ciekawe według wieloletnich badań odkryto że opony te mimo o wiele trudniejszych warunków drogowych znacznie wolniej się zużywają co na pewno jest dużym plusem. Prawdę mówiąc jedynym ich minusem jest to, że nie należą one do najtańszych, jednakże należy pamiętać że chodzi tutaj o nasze oraz innych uczestników ruchu bezpieczeństwo. Warto więc nieco wcześniej zaopatrzyć się w takie opony i być przygotowanym zanim rozpoczną się niskie temperatury. Pamiętamy że zima lubi nas zaskakiwać każdego roku.