Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Czym są peelingi chemiczne i w jakim celu się je stosuje?

Zadaniem peelingów chemicznych (chemabrazji) jest działanie złuszczające martwy naskórek i pobudzające skórę do szybszej regeneracji. Poprawiają napięcie skóry, spłycają zmarszczki poprzez pobudzanie fibroblastów do syntezy kolagenu. Są doskonałym rozwiązaniem jeśli oczekuje się ogólnej poprawy wyglądu oraz jakości skóry. Określone rodzaje peelingów wpływają na leczenie trądziku, zmniejszają blizny i przebarwienia zarówno potrądzikowe jak i te które powstały na skutek ekspozycji skóry na promieniowanie UV. Wykonywanie regularnie są pomocne w leczeniu rozstępów.

Do zabiegu peelingu chemicznego wykorzystywane są produkty zwane kwasami. W zależności od ich rodzaju oraz sposobu działania wyróżnia się alfa-hydroksykwasy (kwas glikolowy, mlekowy i migdałowy), beta-hydroksykwasy (kwas salicylowy), kwasy PHA (kwas laktobionowy, glukonolakton oraz glukoheptanolakton). Profesjonalne studio urody Warszawa dobierze odpowiedni rodzaj oraz czas zabiegu dokonując dogłębnej analizy skóry popierając się wyczerpującym wywiadem medycznym.

Zabiegi na twarz kwasem glikolowym

Kwas ten był stosowany już ponad ćwierć wieku temu jak produkt kosmetyczny i leczniczy. W zależności od stężenia w jakim jest stosowany przynosi określone rezultaty kosmetyczne. W stężeniach niższych (do 15%) posiada silne działanie nawilżające, pobudza aktywność fibroblastów dzięki czemu przyspiesza regenerację oraz odnowę wierzchnich warstw naskórka. Stężenia średnie (około 20% do 35%) wpływają dodatkowo oczyszczająco na skórę, a stosowany w najwyższych stężeniach (od 50% do 70%) wnika do skóry właściwej dzięki czemu silnie i skutecznie wpływa na procesy odnowy i regeneracji. Peelingi kwasem glikolowym stosowane regularnie przyczyniają się do zwiększenia grubości skóry, spłycenia zmarszczek oraz odbudowy włókien sprężystych skóry. Spłycają blizny, poprawiają jej fakturę i barwę oraz skutecznie przyspieszają odnowę komórkową.

Kwas salicylowy – idealny w walce z zaskórnikami

Kwas salicylowy jest jedynym kwasem BHA stosowanym w kosmetyce. Każde studio urody posiada w swojej ofercie zabiegi złuszczające wykorzystujące właśnie ten kwas, z uwagi na jego silne działanie przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe oraz regeneracyjne. Kwas ten naturalnie występuje w korze wierzby czy liściach brzozy, a współcześnie pozyskiwany jest za pomocą syntezy chemicznej. Dobrze rozpuszcza się w tłuszczach oraz alkoholu etylowym (o dużym stężeniu). Wykorzystuje się go także w medycynie i farmacji, gdzie jest jednym ze składników popularnej aspiryny.

Kwas ten przenika przez warstwę łojową, posiada też silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Idealnie oczyszcza skórę ze wszelkich zanieczyszczeń i zaskórników, zwęża także pory. Pozytywnie wpływa na zmniejszenie i ograniczenie produkcji sebum, dlatego polecany jest szczególnie do skóry nadmiernie przetłuszczającej oraz borykającej się z licznymi zaskórnikami. Peelingi wykonywane tym kwasem sprawdzają się idealnie podczas leczenia trądziku różowatego, blizn, łupieżu oraz innych schorzeń dermatologicznych.

Peeling kwasem migdałowym

Polecany szczególnie dla skóry wrażliwej ponieważ nie powoduje podrażnień oraz wrażliwości skóry na słońce. Działa też wolniej i łagodniej. Może być stosowany niezależnie od karnacji oraz fototypu skóry. Doskonale radzi sobie ze stanami pozapalnymi i potrądzikowymi. Jego działanie nawilżające polecane jest dla skór suchych i zmęczonych, łuszczących się oraz odwodnionych. Co ważne zabiegi tym kwasem można wykonywać także przy aktywnym trądziku pospolitym oraz cerze naczynkowej.