Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Czym są grzejniki kanałowe i jakie mają zastosowanie?

Dobór odpowiednich grzejników do domu nie jest prostym zadaniem. Do wyboru jest obecnie szeroka gama technologii. Wśród dostępnych propozycji znajdują się również grzejniki kanałowe. Czym dokładnie są grzejniki tego typu? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Grzejniki kanałowe – co to jest?

Standardowe grzejniki to grzejniki montowane na ścianach, na przykład mogą być to grzejniki płytowe czy żeberkowe. Oddają one wtedy ciepło do pomieszczenia całą swoją powierzchnią i podnoszą w niej komfort cieplny.

Do dyspozycji są także grzejniki kanałowe, na przykład grzejniki Regulus. W tym przypadku konstrukcja wygląda już nieco inaczej. Grzejniki te przeznaczone są do montażu w podłożu, najczęściej przy oknach. Sprawdzają się one również przy dużych oknach balkonowych, tarasowych oraz innych większych przeszkleniach.

Zalety grzejników kanałowych:

  • mają estetyczny wygląd,
  • nie zabierają miejsca we wnętrzu,
  • są wysoce efektywne,
  • współpracują z nowoczesnymi źródłami ciepła,
  • mogą być automatycznie sterowane.

Kiedy warto zdecydować się na montaż grzejników kanałowych?

W Polsce grzejniki kanałowe nie są zbyt często używane, jednak przyciągają uwagę wielu inwestorów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim doskonale nadają się do nowoczesnych budynków, w których ważna jest wysoka efektywność cieplna oraz estetyka. Są one chętnie montowane zarówno w domach, jak i w mieszkaniach, w tym między innymi w luksusowych apartamentowcach. Warto też wskazać, że sprawdzają się jako ogrzewanie energooszczędne.