UM Bełchatów: Półmetek akcji Podziel się ciepłem” za nami
Na specjalnych wieszakach nadal można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki;
Ogólnopolska akcja Podziel się ciepłem” wciąż trwa. W Bełchatowie czynnych jest kilka stałych punktów wymiany zimowej odzieży, przy czym punkt z PGM-u przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych. Jak mówią organizatorzy, zapotrzebowanie na ciepłe ubrania jest duże.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy Wojska Polskiego 132, a takżeMiejska Jadłodajnia przy Kwiatowej 6 to w tych miejscach znajdują się punkty wymiany cieplej odzieży. Tu zimową odzież, która nie jest już używana, przynieść może każdy, podobnie jak każdy potrzebujący może je stąd wziąć.
Z kolei punkt, który do niedawna mieścił się w budynku PGM-u przy ul. Czaplninieckiej 68, z przyczyn porządkowych przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych.
W każdym z tych miejsc ustawiono specjalne wieszaki na ubrania, w tym: kurtki, płaszcze, polarowe bluzy, swetry, ciepła bielizna, czapki, szaliki, kominy czy rękawiczki, słowem wszystko, co może przydać się w chłodniejsze dni. Potrzebne są także ocieplane buty, kozaki, a nawet koce.
Wszystkiepunkty wymiany ciepła są tak pomyślane, by przynoszone przez mieszkańców ubrania mogły być przechowywane w odpowiednich warunkach, pod zadaszeniem. Są też ogólnie dostępne. Chodzi o to, by zarówno darczyńcy, jak i potrzebujący mogli z nich skorzystać bez trudu czy skrępowania. Odzież, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przynosić można przez cały okres trwania akcji, czyli do wczesnej wiosny. Ważne, by ubrania były czyste i w dobrym stanie.
Bełchatowianie już po raz trzeci biorą udział w ogólnopolskiej Wymianie ciepła. Potrzebujących wciąż jest wielu. W gronie tym są zarówno osoby bezdomne, jak i ludzie, którzy borykają się z kłopotami finansowymi. Co ważne, tu każdy może liczyć na pomoc. Nie trzeba nic robić, wystarczy przyjść do jednego z punktów i ściągnąć z wieszaka odpowiednie dla siebie ubrania.
Co cieszy, w akcję z chęcią włączają się też bełchatowscy uczniowie, między innymi Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 3.
W Bełchatowie działają w sumie cztery punkty wymiany ciepła; fot. PEC
Miasto Bełchatów, belchatow.pl/, belchatow.pl/aktualnosci/7545-polmetek-akcji-podziel-sie-cieplem-za-nami
Ostatnie Artykuły

Policjantka z Bełchatowa zatrzymała pijanego kierowcę. Dostała wyróżnienie

XI ZaDyszka odbędzie się w Kurnosie. Na trasie także najmłodsi

Motorower skradziony w marcu odnaleziony w zaroślach pod Szczercowem

Bełchatowska Karta Rodziny daje zniżki wielu grupom mieszkańców

Letnia scena w Bełchatowie wypełni się muzyką i tańcem

Nowy parkiet i cyfrowa tablica. Sala sportowa przechodzi remont

IMGW ostrzega przed upałem. Drugi stopień alertu dla powiatu

Upał zagraża zwierzętom. Woda, cień i transport wymagają szczególnej uwagi

Rolnicy z gminy Zelów mogą odzyskać część akcyzy. Liczą się faktury paliwowe

Europejskie święto kijków w Bełchatowie. Na starcie już 705 osób

Woda w kąpielisku Patyki przebadana. Sanepid potwierdził bezpieczeństwo

Opieka nad bliskim obciąża ciało i psychikę. Jest bezpłatna pomoc

Elżbieta Ceglarek wraca z nową powieścią. To już ósma książka bełchatowianki

Dwa przestępstwa i szybka deportacja z Polski. Interweniowała policja z Bełchatowa
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Gospodarki Komunalnej Szczerców - kontakt, awarie, eBOK
- Solpark Kleszczów - basen, hotel, siłownia i centrum konferencyjne
- Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie - kontakt, obiekty, godziny i cennik
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie - kontakt, godziny, wnioski
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Rogowcu - kursy, szkoły branżowe, kontakt
- Arreks Kleszczów - kontakt, BOK, awarie i usługi dla mieszkańców
