Prace społecznie użyteczne w Bełchatowie szansą na nowe doświadczenia i zatrudnienie

Bełchatów stawia na aktywizację mieszkańców poprzez prace społecznie użyteczne. Dziesięć osób już do końca września zyska szansę na zdobycie cennego doświadczenia i powrót na rynek pracy!
- Prace społecznie użyteczne w bełchatowskich szkołach i instytucjach miejskich
- Wsparcie miasta i PUP-u dla bełchatowian szukających zatrudnienia
Prace społecznie użyteczne w bełchatowskich szkołach i instytucjach miejskich
W Bełchatowie ruszyła kolejna edycja programu, który daje możliwość osobom bezrobotnym, pozbawionym prawa do zasiłku, zaangażowania się w różnorodne zadania na rzecz miasta. Dziesięciu mieszkańców będzie pracować po 10 godzin tygodniowo, co do końca września przełoży się na łącznie 2400 godzin aktywności. Ich działania obejmą m.in. drobne prace porządkowe i gospodarcze w ośmiu szkołach podstawowych, III Liceum Ogólnokształcącym oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Uczestnicy będą zajmować się pielęgnacją zieleni, wsparciem w kuchniach szkolnych czy roznoszeniem korespondencji na terenie miasta. Takie zadania nie tylko pomagają utrzymać porządek i sprawne funkcjonowanie placówek, ale także pozwalają osobom biorącym udział w programie rozwijać umiejętności współpracy i odpowiedzialności.
Wsparcie miasta i PUP-u dla bełchatowian szukających zatrudnienia
Program realizowany jest dzięki współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Koszty tegorocznej edycji wyniosą około 30 tysięcy złotych z czego blisko 40% pokryje miasto, a resztę Powiatowy Urząd Pracy. Wynagrodzenie dla uczestników wynosi 12,20 zł za godzinę i jest zwolnione z podatku.
Prace społecznie użyteczne to doskonała okazja dla osób pozostających bez pracy, by nie tylko zdobyć nowe kwalifikacje, ale również zbudować pewność siebie i poczucie przynależności do lokalnej wspólnoty. Jak podkreślają organizatorzy, takie działania dają także pracodawcom możliwość lepszego poznania kandydatów przed ewentualnym zatrudnieniem.
Uczestnicy programu mogą bowiem zdobyć nowe doświadczenie zawodowe. Wykonywanie drobnych prac dodatkowo pozwala im ćwiczyć umiejętności współpracy w grupie informuje Urząd Miasta Bełchatowa.
Opierając się na: UM Bełchatów
Autor: krystian