Studniówka Mickiewicza” w pełnym blasku niech żyje bal!

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie zainaugurowała odliczanie do matury, a emocje sięgały zenitu!
- Bełchatów świętuje studniówkę uczniów III LO im. Adama Mickiewicza
- Ważne przesłania dla przyszłych maturzystów
Bełchatów świętuje studniówkę uczniów III LO im. Adama Mickiewicza
W sobotę, 18 stycznia, bełchatowskie III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza zorganizowało wyjątkowy bal studniówkowy, który zgromadził ponad stu uczniów klas czwartych. To wydarzenie nie tylko stanowiło doskonałą okazję do zabawy, ale także symbolicznie rozpoczęło odliczanie do matury. Wśród pięknych kreacji i wzruszeń, młodzież tańczyła tradycyjnego poloneza, a później oddała się radosnym szaleństwom na parkiecie.
Ważne przesłania dla przyszłych maturzystów
Na balu nie zabrakło również wzruszających przemówień. Prezydent Bełchatowa, Patryk Marjan, złożył życzenia abiturientom, podkreślając znaczenie nadchodzących egzaminów dorosłości. Studniówka to pierwszy z kilku czekających Was egzaminów dorosłości. Kolejnym będzie matura, na której oczywiście życzę Wam sukcesu” mówił prezydent. Dyrektor Ewa Mękarska dodała: Dzisiejszy bal to pierwszy poważny krok w wejście w dorosłość. Kończy się etap młodzieńczej beztroski, a zaczyna etap odpowiedzialności i podejmowania trudnych decyzji.”
Po części oficjalnej przyszedł czas na taneczne szaleństwo. Uczniowie podzielili się swoimi emocjami związanymi z tym wyjątkowym wieczorem. Trochę się stresowałam polonezem, ale wyszedł naprawdę wspaniale” powiedziała Natalia, tegoroczna maturzystka. Tomasz dodał: Matura coraz bliżej, ale dziś liczy się tylko dobra zabawa.” Z kolei Norbert podsumował: Bawię się fantastycznie, jestem pełen energii.”
Teraz przed uczniami intensywna nauka do matury pozostało dokładnie 104 dni! Pierwsze egzaminy odbędą się 5 maja z języka polskiego, a następnie matematyka i język angielski. Wyniki tegorocznych matur poznamy 8 lipca.
Według informacji z: Urząd Miasta
Autor: krystian