Noc Muzeów 2024 już w tę sobotę – sprawdź program atrakcji!
Gotowi na niezwykłą podróż kulturalną? W najbliższą sobotę, 18 maja, nasze miasto zamieni się w kulturalne centrum dzięki Nocy Muzeów 2024. To idealna okazja, aby odkryć lokalne dziedzictwo i wziąć udział w fascynujących wydarzeniach.
  1. Start w MCK PGE Gigantach Mocy o godz. 17:00 z atrakcjami takimi jak „Laboratorium Pana Korka” czy warsztaty naukowe.
  2. Ekscytująca wystawa „Historia Bełchatowa” w Muzeum Regionalnym, otwarcie o godz. 18:00.
  3. Możliwość uczestnictwa w warsztatach historycznych, quizach i projekcjach Polskiej Kroniki Filmowej.
  4. Wyjątkowa okazja do tańca pod gwiazdami i inne niespodzianki w Muzeum Regionalnym, gdzie wstęp jest bezpłatny.

W MCK PGE Gigantach Mocy odwiedzający będą mieli okazję zanurzyć się w świat nauki i technologii. Będzie można eksperymentować w mroźnej kuchni molekularnej, a także uczestniczyć w interaktywnych warsztatach. Dla miłośników fotografii przygotowano fotobudkę, a najmłodsi będą mogli cieszyć się zabawą z klockami XXL. Bilety na wybrane atrakcje są dostępne już za symboliczną złotówkę.

W Muzeum Regionalnym czas zatrzyma się przy historii Bełchatowa. Po otwarciu wystawy o godz. 18:00, zwiedzający będą mogli zgłębić lokalną historię poprzez ekspozycje i dodatkowe aktywności. Planowane są m.in. warsztaty, które przybliżą dawne czasy, a także projekcje filmowe, które ożywią przeszłość. Dodatkową atrakcją będzie możliwość tańca na świeżym powietrzu.

Noc Muzeów to nie tylko ekspozycje i warsztaty, ale przede wszystkim świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i odkrywania tajemnic przeszłości w niecodziennej, nocnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej kulturalnej przygodzie.


Na podstawie: UM Bełchatów