Spotkanie będzie okazją, aby m.in. dowiedzieć się jak zapobiegać cukrzycySpotkanie będzie okazją, aby m.in. dowiedzieć się jak zapobiegać cukrzycy

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o cukrzycy? Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów, które poprowadzi edukator diabetologii. Spotkanie odbędzie się 27 maja w Cafe Senior Raj. By wziąć w nim udział trzeba się wcześniej zapisać.

 

 

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Diagnozowana jest ona u co 11 dorosłej osoby na świecie. Aż 90 proc. zachorowań dotyczy cukrzycy typu 2, której głównymi przyczynami występowania są nadwaga, otyłość, brak właściwej diety czy aktywności fizycznej. Wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie leczenia pozwalają uniknąć wielu groźnych powikłań zdrowotnych. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej organizują w całej Polsce cykl bezpłatnych szkoleń na ten temat. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób dowiedziało się jakie są objawy cukrzycy, co powinno nas zaniepokoić, a także jakie badania należy wykonać.

 

Z warsztatów skorzystać mogą także bełchatowianie. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 maja w Cafe Senior Raj – Punkcie Informacji Prozdrowotnej (ul. Energetyków 6). Początek o godz. 10:00. Szkolenie jest bezpłatne, ale przez wzgląd na ograniczoną liczbę miejsc, trzeba się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 501 140 580 (w godz. 16:00 – 19:00).

 

ADA