Z bezpłatnych kursów mogą skorzystać dorośli mieszkańcy województwa łódzkiegoZ bezpłatnych kursów mogą skorzystać dorośli mieszkańcy województwa łódzkiego

 

Mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli korzystać z bezpłatnych kursów doszkalających w Centrum Rozwoju Kompetencji. Automatyka, OZE, spawalnictwo czy język angielski to tylko niektóre z proponowanych kierunków dokształcania. Chętni mogą się już zgłaszać.

 


Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Woli Grzymalinej prowadzi kolejny projekt. Chodzi o „Zwiększenie kompetencji i podniesienie kwalifikacji słuchaczy oraz nauczycieli CRK". 


Z takiej formy bezpłatnego wsparcia mogą skorzystać dorośli mieszkańcy województwa łódzkiego. Projekt przewiduje:

  • krótkie formy kształcenia (40 godz.) dla 100 osób: kurs Instalatora Systemów Fotowoltaicznych PV z uprawnieniami elektrycznymi;
  • krótkie formy kształcenie (80 godz.) dla 50 osób: kursy z zakresu spawalnictwa z uprawnieniami TÜV.


W ramach projektu zaplanowano również wyposażenie CRK w niezbędny sprzęt, który pozwoli na kształcenie zawodowe słuchaczy dostosowane do rynku pracy w sektorze energetyki. Powstanie pracownia spawalnicza oraz doposażone zostaną pracownie automatyki oraz OZE.


Swoje kompetencje i kwalifikacje będą mogli również podnieść nauczyciele CRK na:

  • kursach doszkalających z zakresu automatyki, OZE, spawalnictwa;
  • studiach podyplomowych z zakresu zarządzania w energetyce;
  • zajęciach z języka angielskiego branżowego.


Dokumentacja rekrutacyjna znajduje się na stronie internetowej projektu crklodzkie.pl w zakładce „Fundusze UE” TUTAJ. Biuro projektu znajduje się w siedzibie Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego przy ul.Ciepłowniczej 5 w Bełchatowie. Więcej informacji można uzyskać również pod numerem tel. 533 305 803.


Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, działania XI.3 „Kształcenie zawodowe”, poddziałania XI.3.1 „Kształcenie zawodowe”.

 

Plakat promujący darmowe kursy doszkalającePlakat promujący darmowe kursy doszkalające