Okap kominowy – rodzaje. Jaki warto kupić?

Do okapów kominowych, które najczęściej montowane są przy ścianie, zaliczane są różne warianty tego typu sprzętu. Na jaki model warto się zdecydować? Sprawdzamy różne rodzaje okapów kominowych i doradzamy!

Nowoczesne okapy kominowe

Zdecydowanie największym powodzeniem wśród klientów cieszą się proste, nowoczesne okapy kuchenne bez ozdobników, o geometrycznej budowie.

W tej kategorii zdecydowanym liderem jest okap kuchenny kominowy czarny – kolor czarny doskonale pasuje do wielu kuchni i sprawia, że wnętrze prezentuje się nowocześnie. Również popularne są modele o kolorze inox – stali srebrnej oraz białe.

Nowoczesne okapy kominowe można kupić w wielu szerokościach, na przykład 90 cm, ale również węższe jak 50 cm czy 60 cm, dlatego można dobrać je do większych i mniejszych kuchni.

Okapy przyścienne o konstrukcji tuby

Drugim wariantem okapów kominowych jest okap tuba. Tym, co go wyróżnia, jest walcowata budowa.

Nowoczesny okap tuba będzie świetnie pasował do kuchni w stylu współczesnym, minimalistycznym. Jego niebanalny kształt będzie natychmiast przyciągał uwagę i sprawi, że kuchnia będzie prezentować się ciekawie.

Takie okapy dobrze wyglądają zarówno jako przyścienne, jak i montowane nad wyspami albo półwyspami kuchennymi. Mogą być montowane bezpośrednio do ściany albo sufitu, ale dostępne są też jako wiszące.

Okap kominowy z rozszerzanym pokryciem

Inną propozycją będzie okap o rozszerzanym pokryciu, które nadaje mu bardziej klasyczny, tradycyjny wygląd.

Takie okapy mogą mieć zarówno pokrycie o bardziej geometrycznej budowie, jak i mogą być one zaokrąglone. Można zakupić je w wielu kolorach, na przykład jak biały albo czarny okap przyścienny, okap w kolorze beżu, stali.

Podobnie jak w przypadku okapów nowoczesnych o prostej budowie także te okapy występują w wielu wymiarach, co pozwala na dopasowanie ich do kuchni o większych i mniejszych metrażach.

Szklany okap przyścienny

Do aranżacji nowoczesnych można również dobrać okap przyścienny szklany. Ten model charakteryzuje się szklaną taflą z frontu, która jest ustawiona pod kątem. Dzięki temu nie zajmuje on też dużo miejsca, a przy tym przyciąga uwagę swoim niebanalnym wyglądem.

Szklane okapy można kupić w dwóch podstawowych kolorach, czyli jako okapy czarne oraz okapy białe.

Nie wiesz, jaki okap kuchenny warto wybrać? Zajrzyj na stronę internetową okapy-kominowe.pl, gdzie możesz znaleźć już teraz wiele praktycznych porad oraz rekomendowanych modeli okapów do różnych kuchni.