Catering dietetyczny - dlaczego wciąż zyskuje na popularności?

Od kilku lat w Polsce dostępne jest zamawianie diety pudełkowej. To zestawy całodziennych posiłków, które opracowuje, gotuje i dowozi pod wskazany adres firma cateringowa. Dania przywożone są w pudełkach, stąd nazwa diety. Szybko rozwinęła się w naszym kraju, przez co coraz większa liczba osób zaczyna ją stosować. Wszystko wskazuje na to, że catering dietetyczny zagościł w naszym kraju na bardzo długo. Dlaczego jeszcze zyskuje na popularności? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje diety pudełkowych?

Rodzaje diety pudełkowej są zależne od oferty danej firmy cateringowej. Catering dietetyczny w Bełchatowie od Loveatcatering jest z pewnością odpowiednia dla osób, które nie mają żadnych specjalnych potrzeb żywieniowych. W każdej ofercie znajduje się bowiem oferta typu standard. Obowiązkowym elementem oferty jest także dieta odchudzająca. Większość firm oferuje diety niskokaloryczne, na przykład 1200, 1300 bądź 1500 kalorii.

Diety odchudzające oraz standard uwzględniają także potrzeby bardzo różnych grup klientów. Są więc przygotowywane także w wersji bezmięsnej. Odpowiednią dietę dla siebie znajdą dzisiaj nie tylko osoby, które nie jedzą mięsa, ale także te, które ze swojej diety są zmuszone wyeliminować gluten czy laktozę. Są także warianty dla osób chorujących na cukrzycę, kobiet w ciąży czy sportowców.

Kto najczęściej decyduje się na catering dietetyczny?

Klientami takich firm są bardzo różne osoby. Spora część to kobiety, które pragną zrzucić wagę i zadbać o swoje ciało. Wśród pań dieta pudełkowa cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest naprawdę bardzo skuteczna. Posiłki skomponowane, że nie ma opcji, aby chodzić głodnym. Nie ma się również ochoty na podjadanie między posiłkami. Z diety pudełkowej chętnie korzystają też osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają czasu na gotowanie. Catering dietetyczny to również szansa na poznanie nowych smaków.

Niektóre firmy stawiają na przygotowywanie posiłków opartych na tradycyjnych recepturach. Mogą je również unowocześniać, dostosowując do obecnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Dieta pudełkowa oznacza oszczędność czasu oraz pieniędzy. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, świeże i smaczne. Osobom zabieganym rozwiązanie w postaci diety pudełkowej można śmiało polecić. To odpowiedni bilans białka, węglowodanów oraz tłuszczy, które uzupełnią wszelkie niedobory i sprawią, że będziemy jeść zdrowo oraz smacznie. Można także wybrać różne liczby posiłków, które możemy indywidualnie dostosować do siebie.