Bez tego nie wybierzesz dobrego uchwytu do projektora – najważniejsze informacje

W miejscach, w których rzutnik to centralny punkt i główny element wyposażenia, warto wziąć pod uwagę także wybór dobrego uchwytu ściennego lub sufitowego. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych alternatyw, ponieważ taką na pewno jest statyw mobilny, który sprawdzi się w sytuacji, kiedy nasz sprzęt ma być przenoszony.

Może wydawać się, że uchwyt do projektora to tylko drobny dodatek, aczkolwiek wykorzystanie go często zmienia perspektywę użytkownika. Warto podkreślić, że uchwyt nie jest w każdej sytuacji niezbędny, natomiast jest to uwarunkowane kilkoma aspektami. Najlepiej dobrze rozeznać się wcześniej, zanim wybierzemy rozwiązanie najlepsze dla nas.

Duży wybór uchwytów do projektora – konkretne rozwiązania

Popularność samych projektorów znacząco przyczynia się do tego, że zwykliśmy je z przyzwyczajenia ustawiać na naszych stołach lub innych płaskich powierzchniach będących prostopadłymi do ekranu. Mowa tutaj o prostym i co ważne – szybkim rozwiązaniu, kiedy jesteś my tuż przed projekcją. Najlepiej sprawdza się to w przypadku przenośnych projektorów. W sytuacji, kiedy ten jest umieszczony na stałe w pomieszczeniu, zależy nam jednak na wysokiej jakości obrazu i komforcie użytkowania. Ustawiając projektor zgodnie z zasadami zadbamy zarówno o pierwszy, jak i o drugi czynnik. Producenci dostarczają coraz więcej produktów, które usprawniają działanie projektorów, a uchwyty są na pewno jednym z nich.

Sufitowy uchwyt do projektora

Ten rodzaj uchwytów jest tym najczęściej spotykanym i to w różnych wersjach. Co więcej, są one idealne dla wysokich pomieszczeń, ponieważ mają belki i wysięgniki, które w tym pomagają. Dla niskich sal lepiej zastosować mniejsze uchwyty, które są krótsze i bardziej kompaktowe. Niektóre modele będą też mogły pochwalić się takimi funkcjami, jak możliwość, czy też regulacja pochylenia projektora. Te bardziej zaawansowane pozwalają też na regulację wysokości, gdzie ich konstrukcja umożliwia jeszcze wygodne schowanie przewodów. Uchwyty tego typu składają się z płyty i ramion montażowych, dzięki którym przykręcimy nasz rzutnik. Daje to spory komfort w momencie, gdy nasz projektor jest wyposażony w przycisk sterujący. Kiedy pilot jest poza naszym zasięgiem może się to okazać przydatne, natomiast pamiętajmy, że jedynie w przypadku, gdy projektor nie znajduje się za wysoko.

Alternatywną opcją jest uchwyt sufitowy ze specjalną półką na projektor. W zamian za płytę i ramiona, konstruktorzy postawili na płaską półkę, aby ustawić na niej projektor. Czasami wykorzystywana jest także winda na projektor, współpracującej z półką, która wysuwa się z zabudowanego sufitu. Będzie to najlepiej funkcjonować w wysokim pomieszczeniu, ale też w przypadku obecności zdalnie sterowanego mechanizmu opuszczania projektora.

Ścienny uchwyt do projektora

Uchwyty tego rodzaju najczęściej funkcjonują w postaci dostosowanej do pełnienia swej funkcji półki, ale też w opcji, która pozwala na przymocowanie projektora przez płytę montażową bądź ramiona. Tak jak i w przypadku rozwiązania na sufit, tutaj także będziemy mogli wybierać pomiędzy dodatkowymi urozmaiceniami w postaci regulacji pochylenia, obrotowej głowicy, a także regulacji długości wysięgnika.

Najbardziej mobilna opcja, czyli statyw do projektora

Jeżeli nie jest nam pisane posiadać projektora zamontowanego na stałe, zwykle z pomocą przychodzi rozwiązanie w postaci statywu. Nie ma wątpliwości, że okaże się to w takim momencie najlepszym wyjściem, ponieważ mobilny projektor oznacza częste zmiany odnośnie naszych potrzeb projekcyjnych. Należy tutaj podkreślić obecność wygodnych kółek, a także regulację wielu elementów. Wszystko to wraz z dodatkowymi elementami sprawia, że możemy ustawić rzutnik dokładnie tak, jak nam odpowiada, możliwie najbardziej naprzeciw ekranu. Bez względu na to, na jaką opcję postawimy, na pewno stolik i jego zastosowanie przy projektorze na pewno pójdzie w odstawkę. Wszystkie uchwyty do projektorów to tak naprawdę multum możliwości i konfiguracja dostosowana do naszych potrzeb.