Życzenia dla bliskich - gdzie ich szukać?

Składanie życzeń, nawet tym najbliższym osobom, jest dla wielu ludzi niekomfortowe i może wpędzać ich w zakłopotanie. Często przez natłok myśli i rzeczy, które chcemy życzyć danej osobie, nie jesteśmy w stanie sformułować ładnej i spójnej wypowiedzi.

Jeśli nie czujesz się w tym dobry lub jeśli po prostu szukasz inspiracji, ten artykuł jest dla Ciebie. Okazji do świętowania mamy wiele, są nimi m.in. urodziny, rocznice ślubów, Boże Narodzenie czy imieniny, dlatego warto jest być zawsze przygotowanym. Gdzie znaleźć kreatywne, nietuzinkowe życzenia dla bliskich?

Sprawdź również: https://nafakcie.pl/kategoria/zyczenia/

Internetowe inspiracje

Internet jest skarbnicą wiedzy - odpowiednio wykorzystywany, może nam naprawdę ułatwić życie. Jednym z często poruszanych wątków na różnego rodzaju forach internetowych jest temat życzeń. W tym przypadku użytkownicy danego forum będą źródłem naszej inspiracji.

Wiele internetowych stron stacji radiowych, takich jak Radio Zet czy Eska, tworzy zbiór pomysłów na życzenia dla bliskiej osoby, czy to z okazji Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy.

Portale poradnikowe, takie jak Ofeminin również mogą być dla nas bazą w tworzeniu własnej wersji życzeń. Zawierają one wiele artykułów, które mogą pomóc nam w ułożeniu własnej wersji.

Pinterest, czyli portal skupiający się na zdjęciach, tworzeniu z nich tablic, które stają się zbiorem rzeczy podobających nam się, również obfituje w grafiki z życzeniami. Taką grafikę możemy pobrać z danej strony, na którą Pinterest nas przekieruje i wręczyć ją w formie kartki.

Facebook i Instagram to kolejne z portali społecznościowych, na których znajdziemy życzenia dla bliskich. Social mediowa społeczność, często wrzuca życzenia urodzinowe w połączeniu ze zdjęciem z daną osobą. Jest to kolejny ze sposobów składania ludziom życzeń - wspólne zdjęcie cofnie nas do miłych chwil, które razem spędziliśmy. Wielu użytkowników samodzielnie wymyśla wierszyki czy piosenki, którymi możemy się później inspirować. Portale społecznościowe są skarbnicą wiedzy, jeśli chodzi o różnorodne pomysły na składanie życzeń.

Gazety

Gazety są kolejnym, bardzo popularnym źródłem, w którym znajdziemy życzenia składane przy różnych okazjach. Gazeta Wyborcza, Wrocławska czy Krakowska regularnie publikują pomysły na życzenia świąteczne. Często jest w nich specjalna sekcja, w której redakcja może zamieścić nasze życzenia do konkretnej osoby. Jest to dość kreatywny sposób składania życzeń, który przy okazji może być źródłem pomysłu dla innych osób. 

Inni ludzie

Podczas uroczystości mamy okazję spotkać wiele osób, często wcześniej nam nieznanych. Często jest tak np. w przypadku ślubów i wesel.  Nowo poznane osoby mogą być dla nas inspiracją. Wygłaszane życzenia w formie toastu podczas wesela, jeśli wpadną nam w ucho czy wzruszą nas, mogą w przyszłości stanowić bazę do naszego własnych życzeń.

W przypadku urodzin młodych osób np. 18-stych urodzin, które są szczególnie ze względu na uzyskaną pełnoletność, młodzi ludzie mogą pokazać nam jakąś nową formę składania życzeń. Mogą oni również być inspiracją dla siebie nawzajem. Złożone w całość, krótkie filmiki z życia osoby, której składamy życzenia, prezentacje, które są zlepkiem zdjęć, życzeń w formie grafik oraz filmików czy duże transparenty z życzeniami - to jedne z wielu sposobów na okazanie komuś naszej miłości czy przyjaźni, w tym ważnym dla niej czy niego dniu.