Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Dodatkowe pieniądze po powrocie z zagranicy. Uzyskaj zwrot podatku z Belgii lub Holandii nawet w miesiąc!

Wysokie zarobki, lepsza jakość życia i możliwość pracy w zawodzie. To czynniki, dla których Polacy wyjeżdżają na zachód do pracy. Niektórzy robią to tylko na kilka miesięcy. Inni zostają na długie lata i za nic nie chcą wracać do Polski. Istotną kwestią podczas legalnej pracy za granicą, jest zeznanie podatkowe, które tak, jak w Polsce, trzeba złożyć w urzędzie skarbowym. Niejednokrotnie dodatkowe pieniądze można uzyskać ze zwrotu podatku, które wyniesie nawet kilka tysięcy złotych.

Rozliczenie podatkowe w Belgii - kilka stawek podatkowych

W Belgii istnieje aż pięć stawek podatkowych - 25, 30, 40, 45 i 50 procent. Wybór tej stawki zależy od osiąganego dochodu przez podatnika. Samo rozliczenie podatkowe jest obowiązkowe również dla tych, którzy przebywali na terenie tego kraju zaledwie kilka miesięcy. W Belgii obowiązuje również wysoka stawka kwoty wolnej od podatku. Wynosi ona 8 tys. euro.

Do Belgii wyjeżdżają głównie fachowcy, którzy pracują w branży budowlanej lub gastronomicznej. Wspólne zakwaterowania z innymi pracownikami powodują, że koszty utrzymania są o wiele niższe i dzięki temu mogą w znacznym stopniu zaoszczędzić zarobione pieniądze. Dodatkowy zwrot podatku pozwala na jeszcze większe środki finansowe, a ulgi podatkowe na wysoką kwotę zwrotu.

Rozliczenie podatkowe w Belgii jest korzystne w przypadku, gdy dokonamy tego wspólnie ze współmałżonkiem. Szczególnie, gdy zarabia on mniej od nas, będzie to bardzo opłacalne. Do samego zeznania podatkowego można również dołączyć staranie się o różnego rodzaju ulgi, np. ulgę na dziecko lub niepracującą żonę.

Szybki zwrot podatku z Holandii 

W odróżnieniu od Belgii, zwrot podatku z Holandii możliwy jest nawet w 3 miesiące od momentu wysłania zeznania podatkowego do Belastingdienst, czyli urzędu skarbowego. Rozliczenie się z pracy w tym kraju również jest obowiązkowe dla wszystkich. Jeśli holenderski fiskus nie dostanie na czas zeznania podatkowego, na podatnika może zostać nałożona kara finansowa.

Większość Polaków, przez osiągane dochody, zalicza się do pierwszego lub drugiego progu podatkowego. Najistotniejszym dokumentem, bez którego nie może odbyć się prawidłowo wypełnione zeznanie podatkowe, jest karta podatkowa jaaropgave. 

Zwrot podatku z Holandii - jak odzyskać pieniądze?

Rozliczenie podatku z Holandii na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/ będzie szybkim procesem, dzięki pomocy doradcy z biura podatkowego. Zadaniem podatnika jest dostarczyć wymagane dokumenty do biura. Resztą zajmie się doradca, który w naszym imieniu wyśle do Belastingdienst nasze zeznanie podatkowe. Pozostaje jedynie czekać na pozytywną decyzję urzędu skarbowego i oczekiwać na wysoki zwrot podatku z Holandii na polskie konto bankowe, które dzięki dodatkowym ulgom podatkowym, może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.