Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Pomysły na to, jak zorganizować wesele w ogrodzie

Planowanie ślubu może być stresujące, ale nie musi tak być, bo planowanie wesela to jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy, które wydarzą się w Twoim życiu. Najważniejsze to postępować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i marzeniami. To właśnie para młoda w czasie ceremonii zaślubin i w czasie wesela ma czuć się najlepiej. Jak zaplanować swój ślub żeby dobrze wspominać go latami? Niektóre pary chcą mieć niezapomniane miejsce na swój wyjątkowy dzień, więc decydują się na ślub w pięknym ogrodzie. Czy jednak do ślubu w plenerze będzie pasowała każda sukienka ?

Co zabrać ze sobą na wesele w plenerze

Zasady ubioru dla tego typu ślubów są zazwyczaj bardziej zrelaksowane. Masz swobodę noszenia sukni formalnych lub casualowych. Daje Ci to szansę na kreatywność w tym, co nosisz. Przede wszystkim musisz postawić na wygodę, jednocześnie zaskakując gości indywidualnym stylem sukni z https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/

Przygotowania warto rozpocząć od wybrania odpowiedniej sukienki i butów. Sukienka nie powinna dotykać ziemi, gdyż w szybkim czasie będzie wyglądała nieestetycznie, natomiast buty powinny mieć szeroki obcas, który nie będzie się wbijał w trawnik. Jeśli jest to letnie wesele, możesz rozważyć założenie białej, zwiewnej sukni dopasowanej do charakteru wesela zakupionej w renomowanym salonie. W czasie jesiennym lub zimowym, koniecznie postaw na coś z długim rękawem i dodatkowo zainwestuj w odpowiedni płaszcz, który okryje ramiona w czasie ceremonii ślubnej. Nie musisz marznąć w białych sandałach, kiedy takimi detalami możesz podkreślić charakter wesela. Dziś już nikogo nie dziwi, kiedy panna młoda składa przysięgę małżeńską w górskich, zimowych butach lub kolorowych kozakach.

O czym pamiętać podczas przygotowań wesela w ogrodzie

Wesela w plenerze są często tańsze niż na sali, ale mogą też stanowić większe wyzwanie dla Pary Młodej. Proces planowania może być trudny, zwłaszcza jeśli nie znasz etykiety ślubnej na świeżym powietrzu oraz nigdy na takim weselu się nie bawiłaś. Czy wszystkie elementy należy zrealizować tak, jak na weselu na sali? Na te klika rzeczy musisz zwrócić uwagę:

Przygotowanie miejsca zaślubin

Dekoracje na wesela w plenerze mogą pomóc przekształcić Twoją plenerową przestrzeń weselną w magiczne miejsce. Dostępnych jest wiele dekoracji, które można wykorzystać na wesele w plenerze i na przyjęcie na sali https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/belchatow/. Na przykład możesz użyć kwiatów, świec, lampionów itp. Wszystko zależy od tego, czego szukasz i jaki masz budżet. Często wystarczy ustawić stół w odpowiednim miejscu, bo otoczenie jest wystarczającym elementem dekoracji. Jeśli szukasz czegoś naprawdę prostego, ale eleganckiego, świece lub lampiony będą działać dobrze, nie kosztując wcale. Jeśli chcesz czegoś bardziej wyszukanego, najlepszym rozwiązaniem będą kwiaty, ponieważ będą one również trwać przez tydzień po ślubie, co jest świetne, jeśli chcesz je później zachować jako dekorację w domu! Kwitnące kwiaty lub górski widok na długo zostanie w pamięci gości. Ustawienie pergoli z białym woalem, ozdobione krzesła pary młodej i gości oraz dywan ciągnący się przez środek, to najczęściej wybierany rodzaj dekoracji. Możesz użyć kwiatów, aby opisać otoczenie lub nastrój uroczystości. Dekoracja zazwyczaj jednak ogranicza się do minimum, aby nie odbierać atencji ogrodowi, który ma dać główne tło i grać pierwsze skrzypce.

Ustawienia stołu na wesela w ogrodzie

Nakrycie stołu na weselu jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wrażenia Twoich gości - i piękno dnia. Dekoracje stołu mogą obejmować kwiaty, świece, ozdoby lub inne elementy dekoracyjne oraz nakrycia stołowe - takie jak serwetki i podkładki stołowe z dopasowanymi wzorami. To, co wybierzesz, da ogólny pogląd na styl i charakter wesela. Planując wesele w plenerze zwróć uwagę na:

  • obrus powinien uzupełniać kolory ślubu. Możesz również zrezygnować z obrusów i postawić na piękne drewniane stoły, które udekorowane będą doskonale skomponowanymi bukietami. Materiał nie powinien odwracać uwagi gości od tego, co jest najważniejsze, na przykład podczas jedzenia posiłku. Obrus powinien być tłem dla posiłków i dekoracji. Zbyt intensywny kolor może wprawiać gości w zły nastrój. Najlepiej postawić na jasne i tradycyjne kolory, a zaakcentować dekorację kwiatami lub kolorową zastawą.
  • dekoracje na stole, czyli świece, lampiony i kwiaty powinny być ozdobą, a nie przeszkodą w swobodnym poruszaniu się i rozmowie z gośćmi. Trzeba pamiętać, że świece ustawione na stołach pod gołym niebem będą wyłącznie dekoracją, i nie sprawdzą się wieczorem jako dodatkowe światło.

Jeśli Twój ślub odbywa się w plenerze, oznacza to, że ustawienie stołu będzie inne. Poniższa lista rzeczy pomoże Ci ustawić idealny stół weselny.

  • wybierz lokalizację dla gości.
  • określ, czy są jakieś specjalne potrzeby dla gości na wózkach inwalidzkich lub z innymi niepełnosprawnościami.
  • zdecyduj, jakiego typu stoły i krzesła chcesz użyć.
  • zastanów się, ile masz miejsca do siedzenia.
  • zastanów się, czy w obiekcie konieczne jest posiadanie dużego parkietu tanecznego lub baru
  • upewnij się, że w obiekcie jest wystarczająca ilość gniazdek elektrycznych, aby goście mogli podłączyć swoje urządzenia.