Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Syreny alarmowe będą wyć przez jedną minutę, emitując dźwięk ciągły Syreny alarmowe będą wyć przez jedną minutę, emitując dźwięk ciągły

 

1 sierpnia punktualnie o godz. 17:00 zostaną włączone syreny alarmowe. W ten symboliczny sposób uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. Warto więc zatrzymać się na chwilę i wspomnieć bohaterów tamtych dni. Syreny mają upamiętnić walczących w powstaniu, ale zostają też uruchomione, by sprawdzić czy system działa poprawnie.

 

 

Syreny alarmowe będą wyć przez jedną minutę, emitując dźwięk ciągły. W ten sposób, oprócz uczczenia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, sprawdzony i przetestowany zostanie system wykrywania i alarmowania. Pamiętajmy, nadane w ramach treningu sygnały i komunikaty głosowe nie wymagają podejmowania przez mieszkańców żadnych czynności.

 

Taki test przeprowadzany jest co roku na terenie całego kraju. Komunikaty w tej sprawie wydali wojewodowie, m.in. łódzki. Data i godzina treningu nie jest przypadkowa. 1 sierpnia, to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które wybuchło o godzinie W, czyli 17:00.

 

By złożyć hołd walczącym mieszkańcy Bełchatowa tradycyjnie spotkają się przy pomniku Pamięci Bełchatowian, który znajduje się przy parafii farnej (ul. Kościuszki). O godz. 16:30 wystawiona zostanie warta honorowa. Mieszkańcy wspólnie odśpiewają hymn, zostaną złożone także wiązanki kwiatów. O godz. 20:30 w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP rozpocznie się koncert „Wyśpiewajmy pamięć”, który będzie okazją, aby razem z zespołem zaśpiewać piosenki patriotyczne i żołnierskie.

 

Więcej o miejskich obchodach 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego można przeczytać w artykule: "Wyśpiewajmy pamięć" o powstańcach 1944 r.

 

ADA