Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Na co zwracamy uwagę przy zakupie lodówki?

Zakup lodówki to bardzo poważna inwestycja. Osoby, które po raz pierwszy stają przed tym zadaniem z pewnością nie będą wiedzieć na co konkretnie zwracać uwagę. Zwykle więc lodówka to sprzęt, który musi wkomponowywać się w dostępne miejsce w kuchni, czasem w istniejącą wnękę oraz pasować kolorystycznie do wymagań kupującego. Z pewnością szeroki wybór lodówek można znaleźć na stronie OleOle. Co z pozostałymi parametrami lodówki i na co zwracać uwagę?

Jednodrzwiowa czy dwudrzwiowa?

Istotnym parametrem na początku rozważań jest wielkość lodówki wolnostojącej, bo zwykle za tym idzie jej cena. Za małe urządzenie zapłacimy zdecydowanie mniej niż za sporej wielkości chłodziarko-zamrażarkę. Jednodrzwiowa mała lodówka to wydatek rzędu 500 złotych, a więc jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Otwierając więc drzwi do lodówki otwieramy również dostęp do zamrażalnika, który może być ukryty za dodatkowymi, małymi drzwiami we wnętrzu urządzenia. Dwudrzwiowe można podzielić na te z zamrażalnikiem u góry oraz te zawierające zamrażalnik na dole.

Które rozwiązanie jest więc lepsze? To bardzo indywidualna sprawa, ale idzie za tym nasza wygoda. Zwykle z zamrażalnika nie korzysta się na tyle często jak z funkcjonalności chłodzenia w lodówce, więc popularnością cieszą się modele z zamrażalnikiem u dołu. Jeśli natomiast chodzi o ilość drzwi to można na rynku spotkać się również z modelami posiadającymi trzy i czterodrzwiowe urządzenia. Jeśli posiadamy dość miejsca i mamy pewność, że wykorzystamy przestrzeń takiej lodówki w pełni to warto pomyśleć o tych większych urządzeniach.

Hałas

Generowany przez lodówkę hałas jest istotnym kryterium do rozważenia przy zakupie lodówki. Nawet jeśli nasza sypialnia znajduje się w dużej odległości od kuchni to jednak nawet w trakcie codziennego przebywania w kuchni nadmierny hałas lodówki może być trudny do zaakceptowania, szczególnie jeśli wcześniej posiadaliśmy bardzo cichą lodówkę. Poziom głośności lodówki będzie w głównej mierze zależy od pracującego kompresora. Łatwo się też domyślić, że starsze modele lodówek nie są najcichszymi urządzeniami i jeśli szukamy ciszy i spokoju to warto zainteresować się nowoczesnym urządzeniem renomowanej marki producenta lodówek.

Zużycie prądu

Im wyższa klasa energetyczna urządzenia tym wyższy koszt związany z zakupem takiej lodówki. W zależności od ceny rosnących opłat związanych z energią elektryczną możemy zaoszczędzić od 50 do 80 złotych w skali roku między klasą A+ i klasą A++. Jeśli planujemy użytkować urządzenie przez wiele lat to warto wykalkulować potencjalną oszczędność pod tym względem.