Randkowanie to mierzenie się z różnymi wyzwaniami. Przede wszystkim powinno być jednak przyjemnością. Wiele osób nadmiernie skupia się na zrobieniu dobrego wrażenia i paradoksalnie zniechęca tym do siebie drugą stronę. W początkowej fazie znajomości relacje damsko-męskie korzystają na sporej dawce humoru i dystansu.

O czym rozmawiać?

Tematów do rozmowy jest wiele. Najlepiej skupić się na zainteresowaniach, wspólnych pasjach czy różnego rodzaju doświadczeniach. Można rozmawiać o marzeniach, sposobach spędzania wolnego czasu, a także planach na przyszłość. Pierwsza randka to okazja do bliższego poznania. Obie strony powinny mieć czas na mówienie, muszą też wykazać się umiejętnością słuchania. Jeżeli ktoś nie dopuszcza drugiej strony do głosu, nie ma co liczyć na kolejne spotkanie. W przypadku braku tematów, niezręczną ciszę można przerwać pytaniem o pracę. Nawet nie tyle tę wykonywaną obecnie, co stanowisko, które dostarczyło danej osobie najwięcej satysfakcji. Świetnym tematem na pierwsze spotkanie są podróże. Większość ludzi je lubi i ma już na koncie jakieś doświadczenia w tym zakresie. A nawet jeżeli nie, to pewnie marzą o zobaczeniu jakiegoś miejsca. Warto o tym porozmawiać. Na stronie https://www.uwodzenie.org/jak-zagadac-do-dziewczyny/ możesz dowiedzieć się nie tylko o czym rozmawiać, ale jak to robić - praktycznie w każdej sytuacji.

O czym nie rozmawiać?

Bezpieczną strategią jest unikanie tematów, o które ludzie kłócą się najczęściej. Niechlubną listę otwiera polityka, tuż za nią znajdują religia i kwestie ekonomiczne. Omawianie zarobków na pierwszej randce może niekorzystnie wpłynąć na dalsze relacje damsko-męskie. Wiele osób nie lubi mówić o pieniądzach. Mają ich bowiem albo zbyt mało, albo nie chcą się chwalić. Za uniwersalny temat do rozmów z nieznajomymi postrzegana jest pogoda. A jednak chcąc zrobić dobre pierwsze wrażenie, należy unikać takich banałów. Lepiej przyznać się do swojego stresu oraz obrócić krępującą ciszę w żart. Humor pozwala przełamać lody i z reguły jest wprowadzeniem do ciekawszej konwersacji.

Pierwsza randka może być fajnym przeżyciem

Zmiana podejścia do randkowania

Wielkie historie miłosne często zaczynają się zupełnie niepozornie. Relacje damsko-męskie nie zaprzątają uwagi przyszłych partnerów. Ci ostatni są potem bardzo zaskoczeni, jak to wszystko się potoczyło. Można wyciągnąć z tego lekcję, że nie ma sensu nadmiernie skupiać się na znalezieniu drugiej połówki. Oczywiście nie należy zamykać się w domu i czekać, aż miłość sama zapuka do drzwi. Tak się zapewne nie stanie. Sposobem na zwiększenie swoich szans jest natomiast niespieszne, satysfakcjonujące randkowanie. Warto podejść do niego z humorem i potraktować jako sposób na ciekawe spędzenie czasu. Zamiast podczas pierwszej randki wyobrażać sobie rozmówcę na ślubnym kobiercu, lepiej skupić się na tym, co tu i teraz. Zrelaksowany człowiek zawsze robi lepsze wrażenie.

Nigdy nie wiadomo, kiedy pierwsza randka przerodzi się w coś poważniejszego. To dlatego ludzie tak bardzo przeżywają spotkania z nieznajomymi. Mają w sobie mnóstwo nadziei i silnych emocji. Błędem jest jednak nadmierne skupianie się na usidleniu drugiego człowieka. Takie zachowanie zniechęca do dalszych kontaktów. Nie ma też wiele wspólnego z dobrą zabawą.