Podczas Dnia Otwatych Drzwi schronisko odwiedzały całe rodzinyPodczas Dnia Otwatych Drzwi schronisko odwiedzały całe rodziny


Za nami Dzień Otwartych Drzwi w bełchatowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Nowy dom znalazło 24 podopiecznych przytuliska. To już kolejna akcja tego typu, jednak tym razem przeprowadzona w niezwykle oryginalny sposób – w konwencji wyborów.

 

 

Dwie partie – Kotełqw i Qndelków – przez kilka poprzednich dni brały udział w kampanii wyborczej na nowego członka rodziny. Na profilu społecznościowym schroniska prezentowane były sylwetki członków poszczególnych partii, ich postulaty i obietnice wyborcze. Trzeba przyznać, że taki pomysł pozytywnie zaskoczył bełchatowian.

 

Efekty kampanii są naprawdę zadawalające. W niedzielę, 6 października, do nowych domów trafiło 24 podopiecznych schroniska – 13 psów dorosłych i 5 szczeniaków, a także 3 małe i 3 duże kociaki.

 

- Były to wybory realnie zmieniające życie, wybory podyktowane jedyną słuszną opcją – miłością. Cieszymy się, że nasi podopieczni wygrali dziś nowe lepsze jutro, u boku swoich ludzi. Czy pies, czy kot – nie ma znaczenia, bo obydwa stworzenia adoptowane ze schroniska kochają najbardziej! – czytamy na profilu społecznościowym schroniska.

 

A to jeszcze nie koniec. Akcja „adoptuj zwierzaka za złotówkę” potrwa do 12 października. Bramy bełchatowskiego przytuliska otwarte będą od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17, a także w sobotę, od godz. 10 do 16.

 

Podczas Dnia Otwartych Drzwi w schronisku przy ul. Zdzieszulickiej na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Groomer, czyli psi fryzjer, i zwierzęcy behawiorysta, który chętnie odpowiadał na wszystkie pytania gości – to tylko niektóre z nich. Radą służyli także lekarze weterynarii i sami pracownicy schroniska. Zainteresowanie akcją było duże. Placówkę odwiedziło kilkadziesiąt osób, w tym dorosłych, dzieci i całych rodzin. Jedni przyszli, by adoptować zwierzaka, inni – najczęściej właściciele psiaków i kociaków przygarniętych w poprzednich akcjach, by podzielić się nie tylko karmą czy potrzebnymi akcesoriami, ale też doświadczeniem i radością, jaka wynika z posiadania zwierzęcia ze schroniska.

 

Szczegółowe informacje na temat adopcji uzyskać można pod nr tel. (044) 633 38 77, 600 185 657 lub na www.schroniskobelchatow.pl.


KZB

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie

 

W bełchatowskim schronisku przebywa na co dzień ponad 200 zwierzątW bełchatowskim schronisku przebywa na co dzień ponad 200 zwierząt

 

Kilka wspólnie spędzonych godzin pozwoliły lepiej poznać i zwierzaki, i specyfikę pracy w schroniskuKilka wspólnie spędzonych godzin pozwoliły gościom lepiej poznać i zwierzaki, i specyfikę pracy w schronisku

 

Dzień Otwartych Drzwi minął, ale akcja "Psygarnij za złotówkę" trwać będzie jeszcze do 12 październikaDzień Otwartych Drzwi minął, ale akcja "Psygarnij za złotówkę" trwać będzie jeszcze do 12 października