Wiele osób korzysta z pomocy profesjonalnych ekip montażowych, aby wykończyć wnętrza. Duża część decyduje się jednak na samodzielne prowadzenie prac. Czy w przypadku paneli podłogowych z winylu można wykonać instalację we własnym zakresie?

Coraz więcej Polaków decyduje się na podłogi winylowe Warszawa jest jednym z miast, gdzie można je kupić. To kapitalna propozycja do wielu wnętrz, ponieważ panele winylowe to panele wodoodporne, dlatego też można zastosować je nawet w kuchni czy w łazience.

Producenci, w tym między innymi popularna firma Quick Step, przekonują, że montaż podłóg winylowych jest bardzo prosty. Jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie pomaga nam odpowiedzieć salon sprzedaży Dekorus znajdujący się w Warszawie.

Podłogi winylowe Warszawa – jaki sposób montażu wybrać?

Panele podłogowe to materiał wykończeniowy na podłogi, który cechuje się prostym i szybkim montażem w sposób bezklejowy. Dzięki nim można przygotować tak zwane podłogi pływające, które nie są wiązane z podłożem oraz ze ścianami.

Montaż pływający pozwala na uzyskanie równej, gładkiej i estetycznej podłogi, która jest także bardzo łatwa w realizacji, a przy tym nakłady do jej wykonania będą niższe niż przy montażu z wykorzystaniem kleju.

Nowoczesne panele Quick Step także można zamontować w sposób pływający. To naprawdę łatwe, ponieważ podłogi winylowe Quick Step wykorzystują opatentowany system zatrzaskowy Uniclic Multifit. Został on zastosowany między innymi w popularnej kolekcji podłóg winylowych Quick Step Livyn.

Warto także wskazać, że podłogi winylowe można także montować na klej. Wówczas musimy jednak liczyć się z bardziej czasochłonną pracą. Dodatkowo, demontaż podłogi będzie utrudniony w porównaniu z montażem bez kleju.

Podłogi winylowe Warszawa – czy można zamontować je samodzielnie?

Podłogi winylowe Warszawa – samodzielny montaż paneli

Gdy chcemy zamontować panele Quick Step Warszawa samodzielnie, w takim przypadku musimy posiadać odpowiednie narzędzia oraz akcesoria. Potrzebne będą między innymi:

  • nóż do nacinania paneli

  • narzędzia miernicze

Także bardzo duże znaczenie przy montażu paneli Quick Step winyl posiada odpowiedni podkład. Takie podłogi montuje się na odpowiednim podkładzie dobranym do konkretnego podłoża oraz oczekiwanych właściwości. Podkład może zapewnić między innymi dodatkową ochronę przed ucieczką ciepła czy też zmniejszyć hałas.

Do montażu podłogi z winylu nie musimy stosować kleju, dlatego też montaż przebiega szybko i sprawnie. W małych pomieszczeniach podłoga winylowa może zostać wykonana nawet w ciągu jednego dnia!

Po zakończeniu prac montażowych panele winylowe Warszawa wykańczamy także odpowiednimi listwami przyściennymi. Dopasowane listwy można znaleźć w asortymencie firmy Quick Step Warszawa jest jednym z miast, gdzie możemy je zakupić.

Podsumowując, podłoga winylowa Warszawa nie jest skomplikowana w montażu, dlatego też można zamontować ją we własnym zakresie – szybko, prosto i wygodnie.

Oczywiście, jeśli nie mamy czasu lub też uważamy, że montaż we własnym zakresie nie powiedzie się całkowicie, możemy także skorzystać z pomocy fachowców – ekipy montażowe mogą wykonać dla nas usługę w niskiej cenie, gdy zakupimy panele w sklepie oferującym usługi montażowe, na przykład w warszawskim sklepie Dekorus. Zapraszamy!