rumia duathlon 1Podczas imprezy w Rumii Kacper Krawczyk reprezentował Miasto Bełchatów / fot. MOSiR Rumia

Triathlonista z Bełchatowa zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej podczas odbywającej się w Rumii imprezy o randze Mistrzostw Polski. Kacper jest zawodnikiem sekcji triathlonowej BTS AS.

W miniony weekend w Rumii odbyła się impreza Rumia Duathlon Energy 2019 – Mistrzostwa Polski na dystansie sprint. Reprezentujący Bełchatów Kacper Krawczyk, z czasem 01:03:11 zajął trzecie miejsce w kategorii MAG2 20-24 i osiągnął wynik lepszy niż 77,84% wszystkich startujących.

P
rzed Kacprem Krawczykiem długi sezon, ale wynik osiągnięty w Rumii pozwala na optymizm. Zawody Rumia Duathlon Energy 2019 rozpoczęły cykl imprez, które organizuje Energy Events - oprócz tej imprezy z minionego weekendu, zorganizują jeszcze Lotto Duathlon Energy oraz Lotto Triathlon Energy.

Kolejne duathlony odbędą się w Ustce i Gniewinie. Gniewino oraz Starogard Gdański – Skarszewy, Lidzbark Welski, Chełmża, Mrągowo będą organizować również triathlony. W tym roku triathlon odbędzie się również w Bełchatowie – a dokładniej 21 lipca. W ośrodku Słok zaplanowany jest start i część pływacka, a meta zlokalizowana będzie na Placu Narutowicza.

MJ

rumia duathlon 2Z czasem 01:03:11 Kacper Krawczyk zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej / fot. MOSiR Rumia