Powiat Bełchatów: Lalki z Bełchatowa pomogą dzieciom na świecie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami szyją szmaciane laleczki, które następnie sprzedadzą na kiermaszu podczas II Integracyjno-Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek 16 stycznia.
Ubiegłoroczną inicjatywę zorganizowania integracyjnego koncertu kolęd SOSW powtórzy również w tym roku. Połączy ją jeszcze z innym, godnym pochwały przedsięwzięciem, tj. akcją Wszystkie kolory świata”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego, planowane jest 16 stycznia w sali widowiskowo-teatralnej w Miejskim Centrum Kultury, początek o godz. 11. Do udziału w występach SOSW zaprosił wokalistów i chóry z przedszkoli, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych, tj. blisko 200 małych artystów. Będzie to koncert wielopokoleniowy, od przedszkolaków i uczniów poprzez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gwiazdą koncertu będzie bełchatowska artystka Marta Ławska.
Gościem specjalnym koncertu będzie Marek Krupiński, Dyrektor Generalny Zarządu Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Jego obecność ma związek z akcją Wszystkie kolory świata”, w której biorą udział podopieczni Ośrodka. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. W szkole odbędzie się ich wystawa. Na kiermaszu każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Pieniądze wesprą programy szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
Opr. Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
W galerii zdjęcia z ubiegłorocznej akcji.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, powiat-belchatowski.pl/, powiat-belchatowski.pl/powiat-t70/aktualnosci-a75/lalki-z-belchatowa-pomoga-dzieciom-na-swiecie-r15266
Ostatnie Artykuły

Orlik w Dobiecinie działa codziennie. W lipcu będzie dostępny także w weekendy

Bełchatowscy strzelcy świętują 35 lat. Flaga i Piłsudski nadały ton uroczystości

Sześć dekad służby w Ludwikowie. Jubileusz OSP miał wyjątkowy finał

Wieczorne burze nad Bełchatowem. IMGW ostrzega przed wiatrem do 100 km/h

91 dzieci na starcie wakacji. W Bełchatowie ruszył turnus pełen atrakcji

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Beczkowozy pojawią się w czterech punktach. Wodę dowiozą po zmianach w Ławach

Upał daje się we znaki. Weterynarz z Bełchatowa przypomina o zwierzętach

Wodociąg Huta wciąż pod nadzorem. Woda nadal tylko warunkowo przydatna

Wakacyjne piątki wracają do Zelowa. Plac Dąbrowskiego znów pełen wydarzeń

Wakacje z PCS ruszają w poniedziałek. Najpierw zmiany, potem remont i nowe grafiki

Ostatni apel w szkołach powiatu. Uczniowie odebrali świadectwa

Upał sięga 39 stopni. W Bełchatowie zebrali służby przed trudnym weekendem
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy w Bełchatowie - kontakt, godziny, rezerwacja wizyt, e-usługi
- Centrum Administracyjne do Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Bełchatowie - kontakt, godziny, informacje
- Żelowskie Centrum Medyczne w Żelowie - kontakt, poradnie, rejestracja
- Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu - pogotowie energetyczne, zasoby i punkty widokowe
- Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie - kontakt, godziny i oferta
- Urząd Gminy Rusiec - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
