Obywatelska reakcja: Nietrzeźwa kierująca zatrzymana na DK 74
Na drodze krajowej 74 doszło do niebezpiecznego incydentu, który zakończył się obywatelskim ujęciem nietrzeźwej kierującej. Dzięki czujności innych uczestników ruchu, udało się zatrzymać 22-letnią kobietę z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie.

Niepokojące zachowanie kierowcy na drodze krajowej 74

7 lipca 2024 roku, po północy, na drodze krajowej 74 w powiecie bełchatowskim, uczestnicy ruchu drogowego zauważyli nietypowe zachowanie kierującej samochodem marki Peugeot. Kobieta, jadąc w kierunku Szczercowa, nie trzymała się wyznaczonego toru jazdy i zjeżdżała na przeciwległy pas jezdni. Dodatkowo, jej pojazd stał przed opuszczoną rogatką przejazdu kolejowego w miejscowości Rusiec z włączonym kierunkowskazem, mimo że nie wykonywała żadnego manewru.

Interwencja świadków i zatrzymanie kierującej

Świadkowie tej niebezpiecznej sytuacji natychmiast powiadomili policję i postanowili sami działać, aby uniemożliwić dalszą jazdę podejrzanej. Podążali za peugeotem, obserwując jego niebezpieczne manewry, aż pojazd zjechał w boczną drogę przed miejscowością Szczerców. Pozostając w kontakcie z dyżurnym policji, świadkowie zdołali zatrzymać samochód i uniemożliwić dalszą jazdę kierującej.

Ujęcie nietrzeźwej kierującej i konsekwencje prawne

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy ustalili, że za kierownicą peugeota siedziała 22-letnia mieszkanka powiatu łaskiego. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W konsekwencji straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz surowe konsekwencje finansowe.

Podziękowania dla obywatelskich bohaterów

Policjanci wyrazili swoje uznanie dla interweniujących obywateli, dziękując za wzorową postawę i szybką reakcję na zagrożenie. Pijani kierowcy stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego tak ważne jest, aby świadkowie przestępstwa reagowali i korzystali z przysługującego im prawa do obywatelskiego ujęcia, zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Tego typu działania mogą uratować życie i zdrowie wielu osób.


Opierając się na: KPP Bełchatów