W łękawskim kościele odbyła się gminna uroczystość upamiętniająca Bitwę Warszawską i Dzień Wojska Polskiego. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk wziął udział w nabożeństwie w intencji bohaterów i ofiar walk o wolność Polski, a w imieniu władz samorządowych Powiatu Bełchatowskiego i mieszkańców powiatu złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą w świątyni.
glowne
W wydarzeniu, zorganizowanym przez Gminę Bełchatów i łękawską parafię, uczestniczyli przedstawiciele władz gminy z wójtem na czele, strażacy ochotnicy, delegacje służb mundurowych, organizacji społecznych, młodzież szkolna i mieszkańcy. Celebrujący mszę św. ks. Władysław Pietrzyk, zwracając się do zebranych, apelował o refleksję nad powołaniem i misją, które każdy człowiek indywidualnie wypełnia na Ziemi i powinien to robić z wiarą w ponadczasowe wartości, jakimi są Bóg, honor i ojczyzna. „Niech tej triadzie zawsze będą wierni także nasi żołnierze, którzy mają dziś swoje święto” – dodał ksiądz celebrans. Trzem osobom zostały wręczone za m.in. krzewienie tradycji patriotycznych statuetki pn."Rogatywka ppor. Apoloniusza Zawillskiego".
Dzisiejsza niedziela to także święto Matki Boskiej Zielnej, dlatego łękawianie przynieśli do kościoła kwiaty i zioła w celu ich symbolicznego poświęcenia.
 
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo owiatowe w Bełchatowie