Na wybór kolorów farb do malowania drewna raczej nikt obecnie nie narzeka. Pewne mieszane emocje budzi za to złota farba do drewna – część osób uważa ją za zbyt awangardową i nie pasującą do stylu drewnianych elementów, natomiast inna grupa osób uważa, że przykładowo farba do drewna stare złoto przywołuje styl z dawnych lat. Natomiast całkiem nowym krzykiem mody stała się farba do drewna różowe złoto, która jeszcze bardziej podzieliła zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania kolorystycznego. Warto więc odłożyć na bok pewne konflikty i spróbować klasycznych kolorów farb do malowania drewna.

Zaczynając od stwierdzenia, że biała farba do drewna nigdy nie wychodzi z mody, trudno się z tym nie zgodzić. To właśnie biala farba do drewna jest w pewnym sensie ponadczasowa i wkomponowuje się idealnie nawet w całkiem kontrastowe pomieszczenie. Kolorowe farby do drewna mają to do siebie, że niezwykle trudno jest dokonać właściwego wyboru, ponieważ oprócz barwy podstawowej dzielą się również na odcienie. Widać to szczególnie w przypadku farb beckers do drewna. Osoby, które nie mogą pogodzić się z zamalowaniem swojego ulubionego mebla innym kolorem zdecydować się powinny na transparentną farbę do drewna lub ewentualnie na szarą farbę do drewna, który to kolor wkomponowuje się delikatnie w pozostałą stylistykę drewnianych mebli. Dodatkowo możemy stanąć przed dylematem czy wybrać matową farbę do drewna, czy może taką z połyskiem. Błyszczące lakiery na pewno wpadają w oko i trudno przejść obojętnie obok takiego mebla, jeśli natomiast chcemy zastosować stonowany kolor ta koloru matowego powinna być dla nas najlepszą farbą do drewnaFarby do malowania drewna niezależnie od koloru z pewnością ożywią wystrój niejednego wnętrza.

Co zamiast złotego koloru farby?

Na półkach sklepów można też dostrzec farbę ekologiczną do drewna, to wybór dla tych, którzy mają dzieci, bo ten rodzaj farby jest dla nich całkowicie bezpieczny. Oczywiście nie zapominając o tym, że jest to również farba bezpieczna dla środowiska naturalnego, a nie każda farba do drewna może poszczycić się tym mianem. Farba do parkietu powinna być dobrana z rozmysłem w takim przypadku, aby jednak należała do grupy ekologicznych farb. Dobra farba do drewna, która sprawdzi się na parkiecie to z pewnością taka, która jest odporna na ścieranie.

Warto zadbać o estetykę drewnianych mebli na zewnątrz i zawczasu znaleźć odpowiednie farby zewnętrzne do drewnaMalowanie drewna na zewnątrz wymaga więcej czasu i właściwego przygotowania powierzchni drewnianej do nałożenia farby. Trzeba pamiętać, że z zasady wszystkie farby do malowania drewna na zewnątrz są w pełni odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale warto sprawdzić etykietę na której znajdziemy informację na jak długi czas producent daje gwarancję ochronną na drewno. Farby do drewna zewnętrzne są często wybieranie nie tylko do malowania mebli ogrodowych, które zwykle stoją pod przykryciem (np. altany), ale dość często używane do malowania drewnianych płotów, które są szczególnie podatne na wilgoć i inne niesprzyjające warunki przez cały rok. Do tego celu producent zaleca farbę białą do drewna, która na swój sposób wkomponowuje się w zieleń ogrodu. Farby do drewna na zewnątrz dzięki unikalnej formule potrafią utrzymać naturalny kolor przez bardzo długi czas. Farby do drewna mogą diametralnie wpłynąć na wystrój ogrodu, szczególnie kolorowe farby do drewna, kolory mogą mieć wpływ na zupełnie inne postrzeganie przestrzeni. Dlatego czasem lepiej zdecydować się na farbę do drewna białą niż niezwykły kolor farby do drewna, kolory potrafią też zmieniać nastrój domowników.