Jakie są metody szlifowania gładzi?

Co kilka lat przychodzi czas na to aby odświeżyć mieszkanie. Brudne ściany i stare meble nie świadczą najlepiej o właścicielu. Pierwsze wrażenie po wejściu do mieszkania jest bardzo ważne. Schludne i czyste mieszkanie a co za tym idzie czyste ściany to dobra wizytówka gospodarza. Remont to dla wielu właścicieli nie tylko duży wydatek finansowy ale też stres. Bałagan, przeciągające się terminy czy awarie to tylko część problemów jakie mogą towarzyszyć podczas prac. Warto powierzyć wykonywanie prac remontowych osobom z doświadczeniem i umiejętnościami. W dzisiejszych czasach można bez problemu przebierać w ofertach i wybrać najlepszego specjalistę w dziedzinie szlifowania. Zarówno spośród profesjonalnych firm, dysponujących kilkunastoosobową ekipą pracowników lub jednoosobowych działalności. Jeżeli prace mają być wykonywane w dużym mieszkaniu i zależy właścicielom na czasie, najlepiej wybrać ekipę remontową. W przypadku niewielkiego metrażu jedna osoba wystarczy. Warto też wcześniej sprawdzić czy zatrudniona osoba dysponuje odpowiednim sprzętem do pracy takim jak szlifierka do gipsu zyrafa.
Szlifowanie na mokro
Każdy fachowiec ma swoje metody pracy, jednak warto rozważyć wszystkie możliwości jakie daje szlifierka do scian gipsowych. Żyrafa do gładzi ze względu na swoją budowę umożliwia wygodne malowanie zarówno ścian w wysokich pomieszczeniach jak i sufitów. Jednak w przypadku metody szlifowania z użyciem wody nie można posłużyć się zyrafą do gipsu. Szlifowanie na mokro wymaga od fachowca umiejętności i precyzji, ponieważ prace wykonuje się ręcznie przy pomocy pacy. Gładź obrabia się na mokro. Trzeba też wiedzieć jaki rodzaj gładzi nadaje się do tej metody. Bezpyłowa gładź szpachlowa będzie się najlepiej spisywała w przypadku szlifowania na mokro, bez użycia szlifierki do gładzi gipsowych. Szlifowanie na mokro wykonuje się w trzech etapach. Maszyna szlifująca żyrafa nie będzie tu potrzebna.
Szlifowanie na sucho pacą lub szlifierką do gładzi
Szlifowanie powierzchni ścian na sucho jest metodą bardziej powszechną od szlifowania na mokro. Ze względu na fakt, że można wykorzystać zarówno bardziej tradycyjne metody pracy jak i posłużyć się szlifierką do gipsu żyrafa, która znacznie ułatwia i przyspiesza proces szlifowania. Jeżeli wybierze się metodę ręcznego szlifowania przy pomocy pacy i papieru ściernego trzeba wybrać odpowiedni rozmiar narzędzia. Najlepiej sprawdzi się paca o szerokości 80 mm. Metoda ta ma jednak wady. Oprócz tego, że jest czasochłonna i męcząca to podczas używania pacy wydziela się dużo pyłu i kurzu. Trzeba poświęcić dodatkowy czas po pracy, aby doprowadzić mieszkanie do porządku. W przypadku użycia żyrafy szlifierki do gipsu nie ma tego problemu. Szlifowanie mechaniczne zaoszczędzi nie tylko czas ale przede wszystkim uniknie się nadmiernego bałaganu. Żyrafa do gibsu idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym metrażu. Niebywałą zaletą pracy z wykorzystaniem żyrafy szlifierki jest możliwość podłączenia odkurzacza przemysłowego, który pochłonie wydobywający się podczas pracy pył. Poza tym szlifierka do gładzi żyrafa gwarantuje dokładniejsze wygładzenie powierzchni niż w przypadku użycia pacy i papieru. Żyrafa do gipsu to narzędzie niezbędne przy każdym remoncie. Potrzebny sprzęt do pracy zawsze można wypożyczyć. Oprócz szlifierek do gipsu, firmy oferują również pistolety do malowania, agregat malarski, agregat do betonu a nawet silomat.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski