Ubezpieczenie turystyczne na cały rok - ciekawa opcja na częste i spontaniczne wyjazdy

Nie lubisz planować podróży i po prostu polujesz na ciekawe okazje? Codziennie przeglądasz portale w poszukiwaniu tanich biletów lotniczych, bo lubisz wyskoczyć gdzieś na weekend? Roczne ubezpieczenie turystyczne jest właśnie dla Ciebie!

Nie potrafisz usiedzieć w miejscu i często zdarza Ci się spontanicznie wyruszyć na wycieczkę? Ze względu na elastyczną pracę bez problemu możesz pogodzić zawodowe obowiązki z marzeniami o podróżach? Pomyśl o rocznym ubezpieczeniu na okres wyjazdów. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się ubezpieczeniem podczas rezerwacji wycieczki.

Dla kogo przeznaczone jest roczne ubezpieczenie turystyczne?

Ochrona ta została stworzona z myślą o tych, którzy często podróżują i nie chcą tracić czasu, każdorazowo szukając ubezpieczenia. Jest to ciekawa opcja, ułatwiająca planowanie wyjazdów. Wtedy po prostu kwestię ochrony na czas podróży masz zupełnie z głowy! Dzięki temu masz więcej czasu na poszukiwanie ciekawych opcji do zwiedzania, bo ubezpieczeniem zajmujesz się tylko raz do roku.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji dotyczących polisy turystycznej, pomoże Ci w tym ubezpieczenie podróżne na mubi.pl

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru całorocznej polisy podróżnej?

Jeśli zdecydujesz się na zakup całorocznej polisy, musisz dokładnie przemyśleć, które kwestie chcesz objąć ochroną. Jest to bardzo ważne, abyś mógł skorzystać z ubezpieczenia w każdej sytuacji i cieszyć się polisą cały rok. Zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, aby wiedzieć, za co odpowiedzialne będzie towarzystwo ubezpieczeniowe.

Skup się na:

  • zakresie terytorialnym

Przemyśl swoje podróżnicze marzenia na kolejny rok i wybierz polisę obejmującą kraje, które chcesz odwiedzić. Poczytaj o wyłączeniach odpowiedzialności, które dostępne są w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

  • kosztach leczenia

Zwróć uwagę na to, że jest to polisa całoroczna, a nie zapewniająca ochronę tylko na jeden wyjazd. Sumy gwarancyjne powinny być zatem na tyle wysokie, aby wystarczyły na pomoc w przypadku wystąpienia szkody, niezależnie gdzie odbędzie się podróż.

  • walucie, w jakiej podana jest suma gwarancyjna

Sprawdź, czy suma ubezpieczenia podana jest w złotych, czy euro. Jeśli jest to polska waluta, musisz liczyć się z tym, że będzie to wartość ruchoma, w zależności od aktualnego kursu.

  • rodzaju sumy ubezpieczenia - redukcyjna a odnawialna

W ogólnych warunkach ubezpieczenia przeczytasz, jak towarzystwo podchodzi do sumy gwarancyjnej. Jeśli wartość ubezpieczenia jest redukcyjna, będzie pomniejszana o każde wypłacone odszkodowanie. W przypadku gdy wartość ubezpieczenia jest odnawialna pozostanie ona stała przez cały okres ubezpieczenia, niezależnie od kwoty wypłaconego odszkodowania.

  • klauzuli dotyczącej uprawiania sportów

Jeśli planujesz uprawiać sporty, sprawdź, jakie dyscypliny obejmuje polisa. Niektóre z nich uznawane są za sporty ekstremalne, więc potrzebna będzie dodatkowa ochrona.

  • chorobach przewlekłych

Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, np. astmę, cukrzycę czy nadciśnienie, zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie pakiet posiada taką ochronę. Często wymagane jest wówczas dodatkowe rozszerzenie.

  • limitach wyjazdów

Często towarzystwa ubezpieczeniowe określają pewne limity, jeśli chodzi o liczbę wyjazdów lub ich czas trwania. 

Więcej na temat rocznego ubezpieczenia turystycznego przeczytasz w poradniku https://mubi.pl/poradniki/roczne-ubezpieczenie-turystyczne/.

Plusy i minusy całorocznej polisy wyjazdowej

Każdy wariant, zarówno ubezpieczenia krótkoterminowe, jak i całoroczne, posiadają zalety i wady. Musisz zatem poważnie zastanowić się nad tym, która opcja będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Poniższa tabelka przedstawia plusy i minusy posiadania całorocznej polisy turystycznej:

tabela

Cena rocznego ubezpieczenia turystycznego

Kwota, jaką musisz zapłacić za ubezpieczenie na cały rok, zależy oczywiście od wariantu, jaki wybierzesz. Cenę reguluje przede wszystkim obszar terytorialny, suma ubezpieczenia i zakres, który zostanie przez Ciebie wybrany. 

Zazwyczaj podstawowe warianty to kwoty rzędu 1500 zł na jedną osobę. W ich skład wchodzą np. koszty leczenia, assistance, ubezpieczenie sportowe czy NNW. Dostępne są również bardzo rozbudowane pakiety, których koszt sięga nawet 5000 zł na jedną osobę. Obejmują one dodatkowo ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie sprzętu sportowego. Oprócz tego sumy gwarancyjne poszczególnych wariantów, czyli górne limity odpowiedzialności ubezpieczyciela, są dużo wyższe niż w krótkoterminowych polisach.