„Segregacja to dobra re:akcja” – pod takim hasłem bawiliśmy się minionej niedzieli w parku Olszewskich. Podczas ekopikniku nie brakowało atrakcji dla całych rodzin – były kreatywne warsztaty, stoiska z rękodziełem, porady dietetyka i teatr dla najmłodszych.
Ekologia i życie w zgodzie z naturą to motyw przewodni pikniku, na który w ostatnią sierpniową niedzielę bełchatowian zaprosiła prezydent Mariola Czechowska. Wszyscy, którzy skorzystali z tego zaproszenia i 28 sierpnia przyszli do parku Olszewskich, mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, jakie przygotowane zostały z myślą zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Poczynając od warsztatów, podczas których mogli dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo segregować odpady, z czego powstaje papier, jak zrobić las w słoiku, wykonać lampiony z materiałów pochodzących z recyklingu oraz obrazy z nakrętek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zabawy z ekorobotami.
Uczestnicy festynu „Segregacja to dobra re:akcja” mogli również odwiedzić liczne stoiska. Na obozowisku przygotowanym przez Hufiec ZHP Reduta można było zasmakować harcerskiego życia oraz dowiedzieć się, jakie sprawności można zdobyć będąc zuchem, a później druhem. Chętni mogli nauczyć się chodzenia z kijkami, a swoją wiedzą na temat nordic walkingu dzielili się członkowie bełchatowskich „Bolących Piszczeli”. Poza tym do dyspozycji był dietetyk, który chętnie dzielił się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, a na straganie z rękodziełem artystycznym można było kupić makramy, naturalne mydła, sole do kąpieli czy karmniki dla ptaków. Obecni byli również pszczelarze, którzy oferowali przeróżne produkty – od miodów, przez wosk aż do pyłków. Jak na piknik przystało, jego uczestnicy mogli skorzystać także z wielu atrakcji zachęcających o aktywnej zabawy. Mowa o dmuchańcach, magicznych bańkach mydlanych i wielkoformatowych grach.
>>> Zobacz fotorelację: Ekopiknik „Segregacja to dobra re:akcja”
Z myślą o najmłodszych podczas pikniku wystawione zostało przedstawienie teatralne pt. „Przygody Zefirka i Spółki – w krainie żywiołów”, utrzymane oczywiście w klimacie ekologii. Teatr w Ruchu opowiedział historię trójki rodzeństwa – Zefirka, Kropelki oraz Płomyczka. Dzieci wraz z bohaterami spektaklu mogły pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą, a także zrozumieć zmiany zachodzące w przyrodzie.
AP