Wynajmowanie auta – co trzeba wiedzieć

Słyszeliście o usłudze wynajmu samochodu na krótki czas? Powiedzmy tak na tydzień? Jest to wspaniała opcja na czas naszego urlopu. Jeśli nie chcecie już być skazani na sztywne rozkłady pociągów i autobusów, jeżeli nie macie swojego samochodu, to możecie za całkiem rozsądną cenę wynająć auto na kilka dni. Nie jest to już tylko opcja dla bogatych. Większość wypożyczalni (o ile nie posiadają tylko luksusowych aut) mają dosyć przystępne ceny. Poniżej znajdziecie kilka porad, na co zwrócić uwagę przy dokonywania rezerwacji.

Którą wypożyczalnię wybrać?

Najlepszego wyboru dokonacie, gdy przeczytacie cały artykuł, który dla was piszę. Musicie zwrócić uwagę na kilka rzeczy i te rzeczy różnią się od wynajmującego i jego celu. Ja ze swojej strony polecam wypożyczalnię: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/. Tutaj nie zapłacicie kaucji oraz znajdziecie szeroki wybór aut, od zwykłych po luksusowe i sportowe.

Wiek kierowcy

Na umowie znajdują się zawsze dane kierowcy. I to jego tożsamość jest sprawdzana. W praktycznie każdej wypożyczalni nie dasz radę wynająć samochód, jeżeli nie posiadasz co najmniej 21 lar i co najmniej rok prawo jazdy. Pomiędzy 21 a 25 lat, kierowca zapłaci dodatkową opłatę, która jest swego rodzaju ubezpieczeniem dla wypożyczalni. Kierowca, który skończył 25 lat, ma najlepiej. Zapłaci najniższą stawkę za wynajem. Wypożyczalnie w ten sposób chronią się przed dużymi stratami spowodowanymi w wypadkach.

Wymagane dokumenty

W wypożyczalni poproszą was o prawo jazdy, jak i o dowód osobisty lub paszport. Prawo jazdy poświadcza wasze uprawnienia do kierowania pojazdami, a dowód osobisty potwierdza waszą tożsamość. Podczas rezerwacji możecie też dopisać drugą osobę za kierowcę. Taka opcja może być za darmo lub za niewielką opłatę. Drugi kierowca również zostanie zapytany o te dwa dokumenty wymienione wyżej, więc aby wszystko poszło sprawniej, przygotujcie się na to szybciej.

Opłata za wynajem

Za wynajem możecie zapłacić kartą. Wszędzie jest akceptowana karta kredytowa, a trochę gorzej to wygląda w przypadku karty debetowej. Karta debetowa nie wszędzie jest akceptowana, więc jeśli nie posiadacie karty kredytowej, to upewnijcie się przed dokonaniem rezerwacji, że będziecie w stanie ją opłacić. Nie można też płacić gotówką.

Ubezpieczenie od wypadku

Pomimo, iż wypożyczalnie nie są powiązane z firmami ubezpieczeniowymi, to oferują ubezpieczenie od szkód. W większości przypadków podstawowe ubezpieczenie jest już wliczone w cenę wynajmu samochodu. Jeżeli ktoś chce je rozszerzyć, to często jest taka opcja, ale jest dodatkowo płatna. W razie gdyby coś poważnego stało się z wynajętym samochodem i nie będziecie w stanie dłużej z niego korzystać to możecie starać się o samochód zastępczy z oc allianz.

Podsumowanie

Chyba udało mi się omówić powyżej wszystkie najważniejsze aspekty wynajmu auta. Pamiętajcie tylko przeczytać dokładnie regulamin wypożyczalni, aby uniknąć dodatkowych kosztów, taki jak kaucja. Często taka informacja jest schowana w regulaminie właśnie.