• Wandal zatrzymany

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który z zemsty wybił szybę okienną. Chociaż wandal zbiegł z miejsca zdarzenia, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

  31-letnia mieszkanka Bełchatowa odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jej zatrzymania przyczynił się Bełchatowianin, który jadąc ulicą Wojska Polskiego zwrócił uwagę na wolno i niepewnie poruszające się po drodze renault megane. Wspólnie z innym świadkiem zdarzenia zatrzymał kierującą, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 • Wpadł z narkotykami

  28-letni mieszkaniec Szczercowa odpowie za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Bezpieczne zakupy seniorów

  Policjantka z KPP w Bełchatowie i Powiatowy Rzecznik Konsumentów przeprowadzili cykl spotkań z seniorami na temat nieuczciwych praktyk rynkowych. Jak wynika z policyjnych statystyk, to właśnie osoby starsze ze względu na swój wiek stają się celem nieuczciwych sprzedawców.

 • Bądźmy ostrożni rezerwując kwtery

  Wirtualne kwatery w miejscowościach turystycznych to bardzo popularny sposób oszukiwania ludzi w okresie świątecznym. Przedsylwestrowa oferta naciągaczy dotyczy okazyjnych cen za ostatnie wolne pokoje. O nieistniejącym domku turyści dowiadują się na miejscu lub jak to miało miejsce w przypadku bełchatowianina jeszcze przed wyjazdem na wymarzony wypoczynek, po wpłacie zaliczki. Apelujemy o ostrożność i dokładne sprawdzanie ofert przed zadatkowaniem.

 • Dwa potrącenia pieszych na ul. Wojska Polskiego

  Obecna pora jesienno - zimowa sprzyja wypadkom z udziałem pieszych. Tylko wczoraj doszło do dwóch potrąceń pieszych na terenie Bełchatowa. Ponadto policjanci interweniowali na miejscu 5 kolizji drogowych. Apelujemy o ostrożność!

 • Zaproszenie na debatę ewaluacyjną w gminie Kleszczów

  13 grudnia 2018 roku o godzinie 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie odbędzie się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu na terenie gminy Kleszczów. Do udziału w debacie zapraszają: Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie – insp. Karol Mielczarek, Wójt Gminy Kleszczów – Sławomir Chojnowski oraz Kierownik Posterunku Policji w Kleszczowie – podkom. Damian Kucner.

 • Dwa potrącenia pieszych na ul. Wojska Polskiego

  Obecna pora jesienno - zimowa sprzyja wypadkom z udziałem pieszych. Tylko wczoraj doszło do dwóch potrąceń pieszych na terenie Bełchatowa. Ponadto policjanci interweniowali na miejscu 5 kolizji drogowych. Apelujemy o ostrożność!

 • Najlepszy Policjant i Strażak Województwa Łódzkiego w 2018 roku

  14 listopada 2018 roku w budynku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbył się XIX już Finał "Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego", objęty patronatem Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Wyróżniono 22 policjantów. Gratulujemy!

 • Pijany z dożywotnim zakazem zatrzymany przez policjantów

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który w miejscowości Wadlew (gm. Drużbice) wjechał do rowu, ponieważ stracił panowanie nad autem. 35-letni kierowca miał prawie promil alkoholu we krwi i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Kontrabanda nie trafi na rynek

  Dzięki wspólnym działaniom Policji i Urzędu Skarbowego na rynek nie trafi 661 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość zarekwirowanego towaru to prawie 12 tys. złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 35-letnia bełchatowianka.