W 2019 roku na świat przyszło blisko 300 bełchatowianJak wynika ze statystyk USC, w 2019 roku na świat przyszło blisko 300 bełchatowian


Julia, Hanna oraz Antoni i Aleksander to te imiona najczęściej nadawano dzieciom w Bełchatowie w 2019 roku. Rodzicom 282 najmłodszych bełchatowian spodobały się też imiona takie, jak Zuzanna i Szymon. A jakie imiona najrzadziej się pojawiały?

  Można już korzystać z węzła przesiadkowego przy ul. CzaplinieckiejMożna już korzystać z węzła przesiadkowego przy ul. Czaplinieckiej

 

Węzeł przesiadkowy, najbardziej wyczekiwana inwestycja ostatnich lat, jest już gotowy. Pierwsze autobusy już odjeżdżają - mowa nie tylko o emzetkach ale także o busach kursujących m.in. do Szczercowa. Oprócz samego dworca, przy ulicy Czaplinieckiej powstał także parking na 94 samochody. 

 • Stan licznika w czerwcu wskazywał 350 tys. km a wczoraj już tylko 63...

  Przypominamy, że od 25 maja 2019 roku zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei od 1 stycznia 2020 roku dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 • W marszu udział może wziąć każdy zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli W marszu udział może wziąć każdy zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli

  W najbliższą niedzielę, 12 stycznia wyruszy 20. Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych. Udział w nim może wziąć każdy. Przygotowane są dwie trasy – na 10 i 14 kilometrów. Organizację marszu tradycyjnie wspiera prezydent Mariola Czechowska.

   

  Jeśli utraciłeś swoje dokumenty, nie zwlekaj, zastrzeż jeJeśli utraciłeś swoje dokumenty, nie zwlekaj, zastrzeż je w banku


  Zgubiłeś dokumenty, skradziono ci portfel z kartami płatniczymi? Pamiętaj, by jak najszybciej poinformować o tym bank. Jak to sprawnie zrobić, podpowiada Związek Banków Polskich.

  Od 1 stycznia każdy ma obowiązek segregowania odpadówOd 1 stycznia każdy ma obowiązek segregowania odpadów

   

  Metale i tworzywa sztuczne do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, szkło do zielonego, a odpady bio – do brązowego – tak wyglądają obowiązujące w całym kraju zasady segregacji odpadów. Zgodnie ze zmianami w ustawie o utrzymaniu czystości w gminach każdy właściciel nieruchomości (zamieszkałej i niezamieszkałej) musi prowadzić selektywną zbiórkę.

 • Kaskadowy pomiar prędkości

  Dzisiaj, 7 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze reagują, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • Odpowiedzą za atak na ratowników medycznych

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy grozili śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego oraz naruszyli ich nietykalność cielesną. Za swoje skandaliczne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

 • W barwnym Orszaku Trzech Króli już po raz ósmy udział wzięły tłumy bełchatowianJuż po raz ósmy barwny orszak poprowadzili trzej królowi - Kacper, Melchior i Baltazar

   

  Królowie, aniołowie, pasterze, rycerze i dworki a wraz z nimi tłumy bełchatowian wzięli udział w ósmym orszaku Trzech Króli. Tuż po zmroku przy świetle lampionów i pochodni uczestnicy wyruszyli sprzed Muzeum Regionalnego i ulicą Kościuszki przeszli do ogrodów parafii farnej, gdzie pokłonili się Dzieciątku. Orszak, podobnie jak w latach poprzednich, patronatem honorowym objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 • Kierowco jedź ostrożnie i uważaj na zwierzynę leśną!

  Nie lekceważ ustawionych przy drodze znaków „Uwaga dzikie zwierzęta”. Przez tereny leśne poruszaj się z odpowiednią prędkością. Jadąc zbyt szybko kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest ... zdjęcie nogi z gazu.

 • Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełkaOrszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka

   

  W święto Trzech Króli ulicami Bełchatowa już po raz ósmy przemaszeruje specjalny orszak. W tym roku będzie on miał inną formułę niż w latach poprzednich. Tuż po zmierzchu uczestnicy z lampionami przejdą skróconą trasą przez ulicę Kościuszki, która zmieni się w miasteczko Betlejem. Organizatorzy orszaku przygotowali także dodatkowe atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia zechcą się włączyć w uliczne jasełka. Patronat honorowy nad orszakiem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęła prezydent Mariola Czechowska, która także wsparła wydarzenie finansowo.

  Jak co roku miejskie placówki kultury zapraszają najmłodszych na wspólne zimowe ferieJak co roku miejskie placówki kultury zapraszają najmłodszych na wspólne zimowe ferie

   

  Tegoroczne ferie, które rozpoczną się 13 stycznia i potrwają do 26 stycznia, zapowiadają się bardzo ciekawie. O organizacje czasu wolnego zatroszczyły się wszystkie miejscowe placówki kultury. Warto wcześniej zapoznać się z ich ofertą, ponieważ na niektóre zajęcia trzeba się zapisać.

 • Sylwestrowo-noworoczne „wyczyny” nietrzeźwych kierowców

  Pijany 42-latek przyjechał na komisariat policji, a nietrzeźwy 25-latek wszedł na cudzą posesję, zabrał chevroleta, wjechał w ogrodzenie i zasnął za kierownicą.

 •  

   


  Chciałbyś prowadzić własną działalność, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z propozycji „Silnych w biznesie” – sięgnij po kompleksowe wsparcie i bezzwrotną dotację. Nabór wniosków trwa do 9 stycznia.