Punktualnie o północy w niebo wystrzelą fajerwerkiPunktualnie o północy w niebo wystrzelą sztuczne ognie


Nie masz pomysłu, jak spędzić sylwestrową noc? Zapraszamy na plac Narutowicza, który 31 grudnia zamieni się w największy taneczny parkiet w mieście. Na Miejskim Sylwestrze nikt nie będzie się nudził.

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Kwiaty pod tablicą złożyli m.in. wiceprezydenci miasta: Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański Kwiaty pod tablicą złożyli m.in. wiceprezydenci miasta: Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański

   

  Bełchatowianie wspominali wydarzenia z grudnia 1981 roku. Pod pamiątkową tablicą złożono kwiaty, później w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego zostało odprawione nabożeństwo.

  Najlepsze firmy wybierze Kapituła Konkursowa Najlepsze firmy wybierze Kapituła Konkursowa

   

  Prowadzisz lokalną firmę? Możesz powalczyć o tytuł „Firma na medal”. Wyróżnienie przyznawane jest w czterech kategoriach. Czas na zgłoszenia upływa 14 lutego.

   

  Grudniową sesję Rady Miejskiej zdominuje budzet miasta na 2020 rokGrudniową sesję Rady Miejskiej zdominuje budzet miasta na 2020 rok

   

  Przed nami ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej, podczas której głównym punktem będzie budżet na przyszły rok. Nie zabraknie także innych tematów. Radni pochylą się nad regulaminem korzystania z węzła przesiadkowego oraz przyjmą zasady ustalania i rozliczania dotacji dla żłobków i klubów malucha.

  Rozwój małego człowieka od momentu jego narodzin do około 3 roku życia przebiega wyjątkowo dynamicznie i intensywnie. Dziecko bardzo szybko powiększa masę swojego ciała, zmieniając się z uroczego i pulchnego bobasa w ciekawego świata 3 latka. Moment, w którym dziecko jest gotowe do wkroczenia w nowy i jakże istotny dla jego rozwoju okres przedszkolny bywa ogromnym wyzwaniem nie tylko dla niego, ale także i nadopiekuńczych rodziców.

  Kiedy nadchodzi czas do przedszkola...

  Pierwsze 3 lata życia dziecka upływają bardzo i rodzice nawet się nie spostrzegą, kiedy ich pociecha jest już gotowa na rozpoczęcie pierwszego, ale jakże ważnego etapu w ich dziecięcym życiu. Dziecko, które rozpoczyna edukację przedszkolną powinno być już na tyle samodzielne, aby sprawnie  zjeść posiłek, ubrać się czy skorzystać z toalety. Nadopiekuńczy rodzice, a zwłaszcza mamy często wyręczają swoje pociechy w wykonywaniu nawet tych najprostszych czynności samoobsługowych, przez co ich dzieci są później mało samodzielnie. Przedszkole to placówka, która rozwija samodzielność każdego dziecka, zarówno tego sprawnego i przedsiębiorczego, jak i wycofanego i zalęknionego. Warto przygotować malucha na pobyt w tym miejscu, by nie denerwował się rozłąką z rodzicami i obecnością wielu dzieci i opiekunek. Zachęcanie i motywowanie malucha do przebywania w placówce przedszkolnej stanowi ważny i wręcz niezbędny krok do efektywnego i radosnego w niej przebywania.

  Kilka słów o rozwoju dziecka

  Bo w przedszkolu fajnie jest

  Wiele mam obawia się, że dziecko 3 letnie jest jeszcze zbyt małe i niedojrzałe na opuszczenie pieleszy domowych i przebywanie poza domem przez wiele godzi. Wizja smutnego i zapłakanego maluszka przeraża rodziców i sprawia, że taki nastrój udziela się też ich pociechom.Tymczasem to właśnie w przedszkolu dzieci nawiązują pierwsze przyjaźnie i znajomości, uczą się prawidłowego funkcjonowania w grupie,gdzie poszanowanie praw innych i panujących zasad jest bardzo ważne. Maluszki 3 letnie poprzez systematyczne uczęszczanie na zajęcia przedszkolne rozwijają motorykę małą i dużą, stając się sprawnymi i chętnymi do pokonywania trudności dziećmi. Wreszcie to właśnie przedszkole rozwija zainteresowania i pasje dzieci, a liczne koła i atrakcyjne zajęcia, jakie odbywają się w takich placówkach dają dzieciakom mnóstwo frajdy i radości.

  Dla młodszych dzieci przedszkolnych, głównie 3 i 4 letnich, przedszkole ma na celu wdrożyć ich do grupy, poznać z zasadami w niej panującymi i nauczyć prawidłowego funkcjonowania w takiej grupie społecznej. Starszaki to już znacznie bardziej wymagające dzieci, bo potrzebują edukacji przedszkolnej, niezbędnej do podjęcia nauki szkolnej. Zajęcia w placówce przybierają rozmaitą postać, dzięki czemu dzieci  bawiąc się poszerzają swoją wiedzę z wybranych zagadnień, przyjemnie spędzając czas. Prace plastyczne wyrabiają rączkę dzieci, przygotowując ją do nauki pisania w szkole, a zabawy ze szlaczkami będą skutkowały pięknym i estetycznym pisaniem. Dlatego już 5 latki poprzez zabawę uczą się rozpoznawania literek, cyferek i kształtów, by opuszczając mury przedszkola zostały wyposażone w niezbędne wiadomości i umiejętności pozwalające im rozpocząć naukę w szkole podstawowej.
  Więcej informacji

  Sprawdź ofertę edukacyjną przedszkola dostępnego na stronie http://npjs.warszawa.pl/ - NPJS

 • Z najmłodszymi o bezpieczeństwie

  W dniach 6 - 13 grudnia 2019 roku bełchatowscy policjanci czterokrotnie spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu, którym przekazali sporą dawkę profilaktyki. Nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie, właściwych postawach na drodze, a także pokazu sprzętu policyjnego, używanego w codziennej służbie.

 •  

  Coroczny bełchatowski Jarmark Świąteczny za namiJak co roku podczas Jarmarku Świątecznego wspólnie odpaliliśmy miejską choinkę

   

  Doroczny Jarmark Świąteczny przyciągnął do centrum tłumy mieszkańców. Na stoiskach królował bożonarodzeniowy asortyment. Była też wizyta św. Mikołaja i wspólna iluminacja choinki.

  Podczas Miejskiej Wigilii będzie czas na wspólne rozmowy i życzenia Podczas Miejskiej Wigilii będzie czas na wspólne rozmowy i życzenia

   

  Będzie można podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i spróbować świątecznych potraw. 23 grudnia, po raz piąty już, odbędzie się Miejska Wigilia. Przyjść może każdy, miejsc z pewnością nie zabraknie.

 • Zadbajmy o bezpieczne święta!

  Okres przedświąteczny, to czas gorączkowych przygotowań, zakupów, wyjazdów, to również niejednokrotnie czas naszej nieobecności w domach. Bądźmy czujni i ostrożni. Szczególnie w centrach handlowych, gdzie możemy paść ofiarą kieszonkowców. Również w trakcie robienia zakupów w sklepach internetowych zachowujmy zasadę ograniczonego zaufania – pod bardzo atrakcyjną ofertą może kryć się próba oszustwa. Z kolei planując rodzinny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania oraz odpowiednim przygotowaniu się do drogi. Za kierownicą stosujmy się do przepisów i zasad drogowych. Pamiętajmy, bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

 • 14 grudnia na miejskim stadionie zagra Raków <a href=Częstochowa i Górnik Zabrze" width="850" />14 grudnia na miejskim stadionie zagra Raków Częstochowa i Górnik Zabrze

   

  Mieszkańcy po raz kolejny będą mieć okazję, aby na żywo obejrzeć mecz 19. Kolejki PKO Ekstraklasy. W sobotę, 14 grudnia na stadionie przy Sportowej zagra Raków Częstochowa z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15. Na czas trwania rozgrywek, a także na dwie godziny przed i godzinę po w kilku miejscach nie będzie można kupić oraz spożywać alkoholu.  

   

   

  Nowy album o Grocholicach cieszył sie dużym zainteresowaniem uczestników spotkaniaNowy album o Grocholicach cieszył sie dużym zainteresowaniem uczestników spotkania promocyjnego

   

  Za nami pierwsze spotkanie promocyjne albumu „Bełchatów. Opowieść o dwóch miastach. cz. III. Grocholice wczoraj i dziś”. W bełchatowskim muzeum można było nie tylko posłuchać o kulisach powstawania książki, ale również porozmawiać z autorami i zakupić album. Kolejne takie spotkanie już 15 grudnia.

   

 • O służbie w Policji

  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie zorganizowano specjalne spotkanie, podczas którego osoby zainteresowane mogły porozmawiać z policjantkami o ich zawodzie. Funkcjonariuszki opowiadając o policyjnej służbie zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji. Po przeprowadzonych rozmowach wiele osób wyraziło zainteresowanie pracą w niebieskim mundurze.

 • Od 2017 roku w nowe okna wyposażyliśmy prawie 230 lokali komunalnych Od 2017 roku w nowe okna miasto wyposażyło prawie 230 lokali komunalnych

   

  Dobiega końca wymiana stolarki okiennej w kolejnych mieszkaniach komunalnych. W ostatnich czterech latach miasto wymieniło prawie 3 tys. okien.