MZK 3 Grocholice 6733W ulicę Cegielnianą będą teraz wjeżdżać autobusy linii nr 3 i 10


Od poniedziałku, 27 maja, bełchatowianie będą mogli dojechać autobusami komunikacji miejskiej do ogródków działkowych znajdujących się przy ulicy Cegielnianej. Ze względu na liczne prośby mieszkańców, MZK Bełchatów zdecydowało się zmienić trasę kursowania linii nr 3 i 10.

 

Wiceprezydent Łukasz Politański odznaczył jubilatów pamiątkowym medalem Wiceprezydent Łukasz Politański odznaczył jubilatów pamiątkowym medalem

 

Sześć bełchatowskich par świętowało jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Z okazji diamentowych, szmaragdowych i zlotych godów małżonkowie odebrali okolicznościowe medale. Były kwiaty i upominki, gratulacje oraz życzenia, a wszystko w miłej, rodzinnej atmosferze.

 • Dzielnicowi zatrzymali trzech szczercowian za przestępstwo narkotykowe

  Policjanci z posterunku w Szczercowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli przy sobie dilerki z marihuaną i amfetaminą. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 •  

  Miasto rozdaje ulotki i plakaty promujące akcję „Masz wpływ…”Miasto rozdaje ulotki i plakaty promujące akcję „Masz wpływ…”

   

  Blisko dwieście sklepów i lokali gastronomicznych w Bełchatowie ma licencję na sprzedaż napojów alkoholowych. Wszystkie odwiedzane są przez pracowników magistratu, którzy wręczają plakaty i ulotki przypominające o całkowitym zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Regularnie prowadzone są także spotkania z uczniami bełchatowskich szkół na temat szkodliwych skutków picia.

  wybory urna 3112Bełchatowianie zagłosują w 28 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta

  Już w niedzielę, 26 maja bełchatowianie ponownie ruszą do urn. Tym razem po to, aby zagłosować na kandydatów ubiegających się o miejsce w Parlamencie Europejskim. W całym kraju Polacy wybiorą 52 reprezentantów. Głosowanie potrwa od godziny 7 do 21.

  Festiwa Re:Aktor to świetna zabawa dla całych rodzin Festiwal Re:Aktor to świetna zabawa dla całych rodzin

  Gigantyczny robot, fotobudka, widowiskowe eksperymenty. Do tego różnorodne pokazy, warsztaty i strefa z ekologicznymi atrakcjami. Tak zapowiada się tegoroczny Festiwal Re:Aktor, który jak zawsze będzie łączyć naukę i zabawę. To wszystko już 2 czerwca w centrum miasta w godz. 13-19.  

  Dokładnie 29 lat temu zostały reaktywowane samorządy terytorialneDokładnie 29 lat temu zostały reaktywowane samorządy terytorialne

  Uroczystą galą, a wcześniej nabożeństwem bełchatowianie upamiętnią 29. rocznicę pierwszych w powojennej Polsce wyborów samorządowych. Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego zaplanowane są na poniedziałek, 27 maja. Wspólnie organizują je miasto, gmina i powiat, który świętuje także 20-lecie istnienia.

 • Skakali po samochodach. Są już w rękach policjantów

  Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas nocnego powrotu do domu urządzili sobie tor przeszkód i zabawę na autach stojących na parkingu. Młodzieńcy przebiegli przez apla insignię i vw golfa. Właściciele oszacowali straty łącznie na 1700 złotych. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 •  

  Na inwestycje drogowe w budżecie miasta zapisano 4,3 mln złotychNa inwestycje drogowe w budżecie miasta zapisano 4,3 mln złotych

   

  Blisko 8 mln złotych miasto zabezpieczyło na budowę nowych dróg oraz prace związane z bieżącym utrzymaniem ulic i chodników. W ramach tych pieniędzy powstanie m.in. sześć nowych dróg na Binkowie, wyremontowanych zostanie także kilka ciągów pieszych na Dolnośląskim.

  Farba Tikkurila White - klasyka w nowoczesnym wydaniu

  Farba Tikkurila White to klasyczne rozwiązanie w bardzo nowatorskiej formie. Receptura produktu została opracowana w taki sposób, aby zapewniać doskonałe krycie już po położeniu pierwszej warstwy produktu. To bardzo ważne dla farb w kolorze bieli, ponieważ na nich szczególnie widać wszelkie mankamenty. Mowa tutaj o zaciekach, niedomalowaniach i innych defektach, które pojawiają się w konsekwencji stosowania farb pochodzących od tańszych producentów. Warto wiedzieć, że artykuły malarskie takie jak Tikkurila Super White farba lateksowa lub klasyczna Tikkurila White charakteryzują się niezwykle wysoką jakością. Wszystko dzięki zastosowaniu w nich technologii „Special White Tiles”, która pozwala na osiągnięcie jednolitego, matowego wykończenia. Co więcej, powłoka malarska tworzona przez ten produkt jest odporna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, przez co nie trzeba obawiać się o wystąpienie żadnych przebarwień. Co jeszcze warto wiedzieć na temat Tikkurila White?

  Tikkurila White — najczęściej wybierana biała farba do ścian

  Właściwości farby Tikkurila White czynią ją jednym z najbardziej popularnych produktów malarskich na świecie. Z powodzeniem można używać jej do malowania ścian i sufitów w domach mieszkalnych, a także w pomieszczeniach biurowych i innych miejscach użytku publicznego. Produkt ten charakteryzuje się wysoką odpornością na tworzenie się na jego powierzchni zabrudzeń oraz uszkodzeń mechanicznych. Tikkurila White mat może występować w roli farby docelowej albo stanowić bazę do położenia innego koloru. Każdy, kogo interesują inne barwy, powinien zapoznać się ze wzornikiem marki Tikkurila. Zawiera on kilkanaście tysięcy odcieni, dzięki czemu każdy z pewnością zdoła odnaleźć tam propozycję będącą idealnym odzwierciedleniem jego indywidualnych potrzeb.

  Warto pamiętać, że bez względu na to, czy plan remontu zakłada jedynie odświeżenie ścian, czy też wykonanie działań związanych z ich dekoracją, najlepiej jest przeanalizować poszczególne propozycje rozwiązań pochodzące z oferty marki Tikkurila. Dobry pomysłem wydaje się zrobienie tego w towarzystwie eksperta, ponieważ będzie on w stanie na bieżąco doradzać lub odradzać poszczególne opcje. To prawdopodobnie najlepszy sposób, jeśli chodzi o szukanie ciekawych inspiracji. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spotkać osoby o odpowiednich kompetencjach do udzielania podobnych porad, to powinieneś wiedzieć, że pracownicy Studia Farb Pigmentologia są wręcz idealni do takiego zadania. Wspomniany sklep mieści się na Wilanowie, w Warszawie, dokładnie przy ulicy Franciszka Klimczaka 13. Nie musisz nikomu wierzyć na słowo, najlepiej sam odwiedź punkt i zweryfikuj słuszność powyższych zdań.

  Wysoka jakość farb Tikkurila

  Tikkurila White podobnie jak inne farby pochodzące z oferty tej marki to przykład produktów charakteryzujących się bardzo wysoką jakością. To bardzo ważne w przypadku białych farb lateksowych, ponieważ w przeciwnym wypadku mogłyby one dawać mało estetyczne efekty. Artykuły malarskie Tikkurila świetnie sprawdzą się do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Ciekawostką jest fakt, że proces ich aplikacji jest bardzo prosty, dzięki czemu poradzą sobie z nim nawet osoby nieposiadające doświadczenia w wykonywaniu prac tego typu.

  Jeśli zależy Ci na jednolitym, matowym wykończeniu oraz kolorze, który pozostanie taki sam przez wiele lat, to farba Tikkurila White jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.

 • Zostań Super Zakrętakiem!

  Pomóżmy nieuleczalnie chorym dzieciom i dorosłym ze Stowarzyszenia ,,Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”, włączając się w akcję charytatywną pod hasłem ,,Zostań Super Zakrętakiem”. Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek, zatyczek, opakowań po zabawkach z jajek-niespodzianek, łyżeczek i miarek np. do mleka, syropu oraz innych plastikowych elementów oznaczonych dużymi literami: PP, PE, HDPE,LDPD, najczęściej umieszczonymi w trójkącie. Naszym celem jest zebranie przynajmniej 100 kg zakrętek w związku ze 100-leciem powstania polskiej Policji.

 • Noc Muzeów z bełchatowską policją

  Aby uczcić setną rocznicę powstania Policji Państwowej, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji NOCY MUZEÓW. Wieczorem 18 maja 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie poza wystawą przygotowaną przez Dyrekcje placówki na zwiedzających czekały też atrakcje przygotowane przez bełchatowskich policjantów. Poza pokazami wyszkolenia policyjnych psów, atrakcjami przygotowanymi dla milusińskich, policjanci znakowali jednoślady. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie mł.insp. Tomasz Jędrzejczyk wygłosił wykład "Policja wczoraj i dziś", nawiązując do początków powstania bełchatowskiej policji oraz do ewolucji kryteriów dla kandydatów do służby w Policji. Były też ciekawostki z przepisów policyjnych z okresu międzywojennego, w tym ponadczasowe przykazania policjanta Policji Państwowej z 1938 roku.

 •  

   W ramach budżetu obywatelskiego w mieście powstało kilka placów zabaw dla najmłodszychW ramach budżetu obywatelskiego w mieście powstało kilka placów zabaw dla najmłodszych

   

  30 września dowiemy się, na co przeznaczone zostanie 1,5 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego. Swoje propozycje mieszkańcy będą mogli składać od 3 czerwca. Jakie wymogi powinien spełniać projekt? W ruszającej właśnie 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa wprowadzono kilka istotnych zmian, m.in. możliwość głosowania tylko na jeden projekt twardy i jeden miękki, mniejsza liczba wymaganych tzw. głosów poparcia czy zniesienie ograniczeń.

 • Policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujacych

  W miniony weekend bełchatowscy policjanci interweniowali wobec 5 nietrzeźwych kierowców. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze! Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu!

 • Szczęśliwy finał poszukiwań. Zaginionego 35-latka z Dłutowa odnaleźli bełchatowscy policjanci

  Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego pomógł policji w odnalezieniu zaginionego 35-latka. Bełchatowscy funkcjonariusze namierzyli poszukiwanego od dwóch tygodni mężczyznę, który siedział w lesie na ambonie myśliwskiej. 35-latek trafił już pod opiekę lekarzy.

 • zdroj mck 4661To już druga taka konstrukcja w Bełchatowie


  Już w czerwcu będzie można skorzystać ze źródełka wody pitnej, które zostało zamontowane na placu Narutowicza. Kolejny w naszym mieście zdrój uliczny przeznaczony jest dla spragnionych mieszkańców oraz ich czworonożnych pupili.

 • Stokrotki i Skrzaty z wizytą w komendzie

  Wczoraj, 16 maja 2019 roku, Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bełchatowie. W trakcie spotkania przedszkolaki bliżej poznały pracę policjantów oraz zwiedziły budynek komendy.