Maturzyści zatańczyli do poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"Maturzyści zatańczyli do poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"

 

Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego oficjalnie rozpoczęli odliczanie do matury. Przemówienia, podziękowania, tradycyjny polonez, a potem zabawa do rana – tak wyglądała studniówka uczniów klas trzecich popularnego Mickiewicza. Teraz przed abiturientami czas intensywnej nauki przed majowym maratonem maturalnym.

 • Przed nami ostatni weekend ferii -policjanci apelują o ostrożność !

  Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak :kujawsko-pomorskie, lubuskie ,małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Na drogach , zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.

 • Profesjonalny doradca podatkowy pomoże rozwiać wątpliwości w każdej sprawie związanej z opodatkowaniem firmyProfesjonalny doradca podatkowy pomoże rozwiać wątpliwości w każdej sprawie związanej z opodatkowaniem firmy

   

  Po raz kolejny bełchatowscy przedsiębiorcy oraz osoby dopiero planujące otwarcie własnego biznesu mogli skorzystać z bezpłatnych porad doradcy podatkowego. Specjaliści z Krajowej Izby Doradców Podatkowych regularnie pomagają przedsiębiorczym bełchatowianom w odpowiedzialnym zarządzaniu firmą. Kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie lutego i marca.

   

  Wnioski o dotację na założenie wlasnej firmy przyjmowane będą w PUP-ie w pierwszej połowie lutegoWnioski o jednorazową dotację na założenie wlasnej firmy przyjmowane będą w PUP-ie w pierwszej połowie lutego


  Wkrótce ruszy kolejna edycja programu „Aktywizacja osób po 29. roku życia pozostających bez pracy w powiecie bełchatowskim”. Od początku lutego zainteresowani będą mogli ubiegać się o środki na założenie własnej firmy. Na ten cel pozyskać można ponad 20 tys. złotych.

  Czy warto zainwestować w marketing internetowy?

  Odpowiednio ukierunkowana reklama w sieci jest obecnie najsilniejszym narzędziem marketingowym i pozwala w krótkim czasie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Coraz więcej firm pyta o to, jaka jest cena kampanii Adwords. Korzystając z kompleksowych usług SEO https://matt-kozlowski.com/ możemy otrzymać spersonalizowany plan działań dostosowany do potrzeb naszej firmy. To efektywny sposób na wykorzystanie kapitału przygotowanego na marketing i reklamę. Czy potencjalne efekty są warte tego, aby zainwestować w marketing online?

  Sztuka pozyskiwania klientów w sieci

  Co robimy najczęściej w sytuacji, gdy poszukujemy informacji, konkretnych usług lub produktów? Zwykle korzystamy z pomocy przeglądarki internetowej, która oferuje nam odpowiedzi na każde nurtujące nas pytanie. Nowoczesny marketing online w dużej mierze opiera się o budowanie silnej pozycji strony w rankingu wyników wyszukiwania. W tym celu dobierane są kluczowe frazy, najlepiej odzwierciedlające działalność naszej firmy. Po ich wpisaniu, użytkownik ma trafić do naszej strony.

  Istnieje wiele technik pozwalających na uzyskanie takiego efektu. Na przestrzeni lat, pozycjonowanie strony w Warszawie uległo licznym zmianom i coraz bardziej stawia przede wszystkim na wysoką jakość. Należy zadbać o ciekawe publikacje na stronie, regularne aktualizacje, a także pozyskiwanie wartościowych linków zewnętrznych. Istotnym czynnikiem jest także szybkość strony Google, a zatem czas potrzebny do wczytania serwisu. Dobry specjalista SEO jest w stanie zaplanować działania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej strony internetowej.

  Pozycjonowanie organiczne a kampania Adwords

  Wyżej opisane techniki wchodzą w skład pozycjonowania organicznego. W ten sposób budowana jest wysoka pozycja strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. W perspektywie długoterminowej, taki stan rzeczy oferuje nam stabilny i regularny przypływ nowych klientów. Drobnym minusem jest jednak to, że organiczne pozycjonowanie wymaga czasu. Optymalne efekty zwykle są widoczne po kilku tygodniach, a nawet miesiącach.

  Nowe firmy nie mogą sobie pozwolić na tak długi okres oczekiwania. Na szczęście, pozycjonowanie organiczne można prowadzić równolegle z inną techniką. Reklama Adwords pozwala błyskawicznie pozyskać klientów, ponieważ nasza strona jest wyświetlana od razu na pierwszym miejscu wyników. Co więcej, nasze usługi są proponowane także na bannerach reklamowych w dużych serwisach. Cena kampanii Adwords zależy od naszych potrzeb. Płacimy za każde kliknięcie promowanego linku. Możemy ustalić górną granicę wydatków przeznaczonych na kampanię.

  Rozsądne inwestowanie środków w marketing online

  Warto konsultować działania ze specjalistą SEO, który przy pomocy nowoczesnych metod dobierze optymalne techniki oraz sprawi, że cena pozycjonowania strony nie będzie szczególnie wygórowana w zestawieniu z uzyskanymi rezultatami. W celu osiągnięcia najlepszych efektów, warto łączyć ze sobą różne techniki pozycjonowania strony.

 • Policyjne działania "NURD"

  23 stycznia 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Śmiertelne potrącenie pieszego

  Bełchatowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 22 stycznia 2020 roku około godziny 20.00 przy Al. kard. Wyszyńskiego w Bełchatowie. Potrącony przez samochód mężczyzna, pomimo reanimacji zmarł w szpitalu.

 • Dawny hotel robotniczy nie tylko zyska nowy wyglad, ale przede wszystkim będzie budynkiem niskoemisyjnymDawny hotel robotniczy nie tylko zyska nowy wyglad, ale przede wszystkim będzie budynkiem niskoemisyjnym

   

  Prace termomodernizacyjne w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 5 postępują zgodnie z harmonogramem. Wymienione zostały już okna i drzwi, trwa montaż instalacji gazowej i elektrycznej. Kolejne etapy to m.in. remont ścian, dachu i centralnego ogrzewania. Wszystko powinno być gotowe w grudniu.

 • Za kierownicą z 4 promilami

  Pomimo licznych apeli wciąż znajdują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Tak było m.in. wczoraj, kiedy to 32-latek uderzył w zaparkowany pojazd. Miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 •  

  Na specjalnych wieszakach nadal można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki; Na specjalnych wieszakach nadal można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki;

   


  Ogólnopolska akcja „Podziel się ciepłem” wciąż trwa. W Bełchatowie czynnych jest kilka stałych punktów wymiany zimowej odzieży, przy czym punkt z PGM-u przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych. Jak mówią organizatorzy, zapotrzebowanie na ciepłe ubrania jest duże.

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  Odpowiedzialnością i czujnością wykazał się mieszkaniec Bełchatowa, który ujął pijanego kierowcę citroena. 49 - latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za takie zachowanie grożą mężczyźnie poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności.

 • Uwaga na oszustów! Uważaj na fałszywe wiadomości mailowe, sms i linki!

  Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości mailowej czy sms z informacją o spłacie zadłużenia. Z zasady wiadomości takie posiadają linki, które przekierowują na strony, którymi dysponują oszuści. W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na konto bankowe. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.

 • Fundusze europejskie ułatwiają założenie działalności gospodarczej fot./ PixbayFundusze europejskie ułatwiają założenie działalności gospodarczej                                                                                                         fot./ Pixbay

   

  „Dobry czas na biznes” to projekt dla osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej i zdobyciem dotacji właśnie na ten cel. Podczas bezpłatnego spotkania, które odbędzie się w czwartek 30 stycznia w bełchatowskim Punkcie Informacyjnym, specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące funduszy europejskich. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się wcześniej zapisać.