• Dawka profilaktyki w bełchatowskich szkołach

  Każdego roku we wrześniu bełchatowscy policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Palologii zasypywani są prośbami o przeprowadzenie lekcji profilaktycznych z uczniami i przedszkolakami. Mundurowi chętnie uczestniczą w takich zajęciach, bowiem każde spotkanie z dziećmi jest dobrą okazją na zaaplikowanie uczniom dawki informacji o bezpieczeństwie.

 • ,,Bezpieczna droga do szkoły”- kolejne spotkania policjantów z najmłodszymi

  Jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku, a także co zrobić w sytuacji kiedy dziecko zaczepi ktoś nieznajomy, to temat policyjnych rozmów z najmłodszymi dziećmi w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie.

 •  Można składać wnioski o miejskie stypendia i nagrody Można składać wnioski o miejskie stypendia i nagrody

   

  Sportowcy i artyści, którzy odnoszą znaczące sukcesy, mogą się ubiegać o miejskie stypendium, właśnie trwa nabór wniosków.  Na sportowców, a także ich trenerów czekają również nagrody Miasta Bełchatowa. O gratyfikację można się ubiegać do połowy października.

 • Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich

  Bełchatowscy kryminalni we współpracy z policjantami z Komisariatu w Kleszczowie zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Nielegalna plantacja prowadzona była w lesie na terenie powiatu bełchatowskiego.

 • Świadek zareagował i uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

  Informacja przekazana dyżurnemu bełchatowskiej policji przez świadka zdarzenia doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 21-letni mężczyzna jechał przez miasto mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków i uczniów

  Kolejne kamizelki i gadżety odblaskowe w ręce najmłodszych mieszkańców naszego powiatu trafiły za sprawą dzielnicowego z Komisariatu Policji w Zelowie. Policjanci o bezpieczeństwo naszych pociech dbają każdego dnia. Mundurowi odwiedzają dzieci w szkołach i uczą zachowań, które wpływają na ich bezpieczeństwo na drodze. Tym razem działania profilaktyczno – prewencyjne przeprowadzone zostały z uczniami klas 0-III w Szkołach Podstawowych w Kociszewie, Bujnach Szlacheckich i Łobudzicach. W kamizelki odblaskowe wyposażone zostały też dzieci z Przedszkola w Kociszewie.

 •  

  Spotkanie jest bezpłatne, a udział w nim może wziąc każdy chętny Spotkanie jest bezpłatne, a udział w nim może wziąc każdy chętny

   

  Wciąż można się rejestrować na najbliższe seminarium z Funduszami Europejskimi. Tym razem specjaliści podpowiedzą, jak zdobyć dotacje na termomodernizację i ochronę powietrza. Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 września w Miejskim Centrum Kultury.

  Załączniki:
  Download this file (program-seminarium-20092019.pdf)Program seminarium [ ]5443 kB

   

  Urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych rozmawiali o różnych formach współpracyUrzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych rozmawiali o różnych formach współpracy

   

  Miasto ruszyło z cyklem spotkań dla bełchatowskich organizacji pozarządowych. Pierwsze za nami, rozmawiano m.in. o formach i programie współpracy. Będą też warsztaty m.in. jak poprawnie pisać oferty.

 • Sklepowe złodziejki w rękach policjantów

  W ręce bełchatowskich policjantów trafiły dwie kobiety, które w jednym z dyskontów ukradły elektronarzędzia. Sprawczynie zostały ujęte przez ochronę, gdy usiłowały wyjść ze sklepu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 • Uśmiercił koty, jest już w rękach policjantów

  39-letni mieszkaniec Bełchatowa odpowie za zabicie kotów. Zrobił to w bestialski sposób. Trzy małe kotki rozdeptał , a ich matce zadał trzy ciosy nożem. Za zabicie zwierzęcia, jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie też za znieważenie policjantów, którzy zatrzymali go chwilę po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie wobec mundurowych gróźb karalnych.

 •  

   Spotkania z doradcą podatkowym odbywają się cyklicznie, zazwyczaj raz w miesiącu Spotkania z doradcą podatkowym odbywają się cyklicznie, zazwyczaj raz w miesiącu


  Masz już firmę albo właśnie ją zakładasz i potrzebujesz porady podatkowej? Spotkaj się z doradcą, który podpowie jak rozwiązać problem. Bezpłatne konsultacje odbędą się 26 września.

  Prezydent Mariola Czechowska podpisał umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych Prezydent Mariola Czechowska podpisał umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

   

  Ponad 1,6 mln zł trafi do miejskiego portfela z Funduszu Dróg Samorządowych. Prezydent Mariola Czechowska właśnie podpisała umowę na dofinansowanie. Pozyskane pieniądze miasto przeznaczy na pierwszy etap budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

 • Kradł alkohol z delikatesów

  32-letni bełchatowianin został przyłapany na kradzieży alkoholu przez właściciela sklepu. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież na jego koncie. Kiedy kolejny raz zapakował alkohol do swojego plecaka i przeszedł przez linię kas został ujęty na gorącym uczynku i przekazany w ręce policji. Teraz odpowie za kradzież. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.