• Za nami policyjna akcja SMOG

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzali wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Jeśli rozpoznajesz te osoby zadzwoń.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie prowadzą działania zmierzające do ustalenia tożsamości osób, które podejrzewane są o kradzieże jakie miały miejsce w 2018 roku na terenie Zelowa. Wizerunek wytypowanych osób zarejestrowały kamery monitoringu.

 • Wypadek z udziałem ciężarówki przewożacej bele słomy

  Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drogach. Do kierowców apelują też o zasadę ograniczonego zaufania, np. podczas wyprzedzania czy wymijania maszyn rolniczych. Dużymi krokami rolnicy wchodzą w czas żniw, co wiąże się z tym, że na drogach będziemy spotykać maszyny rolnicze oraz pojazdy przewożące płody rolne.

 •  Z darmowej pomocy doradcy podatkowego mogą korzystać zarówno właściciele firm, jak i osoby dopiero planujące otworzyć działalnośćZ darmowej pomocy doradcy podatkowego mogą korzystać zarówno właściciele firm, jak i osoby dopiero planujące otworzyć działalność

   

  Bełchatowianie chętnie korzystają z bezpłatnych porad fachowców z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Z tej formy pomocy przedsiębiorcy korzystają już od roku i, jak sami przyznają, dzięki temu otrzymują nie tylko profesjonalną poradę, ale także mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Kolejne spotkanie z doradcą finansowym odbędzie się we wrześniu.

  W mieście cały czas powstają duże parkingi i mniejsze zatoki, jak te przy ulicy TurkusowejW mieście cały czas powstają duże parkingi i mniejsze zatoki, jak te przy ulicy Turkusowej

   

  Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców ulicy Turkusowej. W okolicach bloków nr 5 i 7 przybyło bowiem dodatkowych 15 miejsc parkingowych na dwóch nowych zatokach. To nie jedyne prace, jakie miasto realizuje w ramach bieżącego utrzymania ulic i chodników. Przypomnijmy, że na budowę nowych dróg i bieżące utrzymanie w tegorocznym budżecie Bełchatowa zapisano 8 mln zł.

  W Bełchatowie krew można oddać m.in. w punkcie przy ul. Edwardów 3aW Bełchatowie krew można oddać m.in. w punkcie przy ul. Edwardów 3a

   

  Oddając krew ratujesz życie innych. Warto więc dołączyć do grona honorowych krwiodawców. By nim zostać trzeba jednak spełnić kilka kryteriów, czekają też przywileje.

 • Kryminalni zlikwidowali dwie uprawy konopi indyjskich w okolicach Bełchatowa

  Zarzuty za przestępstwo narkotykowe usłyszeli dwaj bełchatowianie w wieku 25 i 20 lat. Kryminalni namierzyli ich kiedy doglądali swoje rośliny. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Stacja ładowania samochodów elektrycznych znajduje się na parkingu śródmiejskimStacja ładowania samochodów elektrycznych znajduje się na parkingu śródmiejskim

   

  Stacja ładowania samochodów elektrycznych czynna jest w Bełchatowie zaledwie od dwóch miesięcy. W tym czasie właściciele aut z napędem elektrycznym i hybrydowym skorzystali z niej już blisko 200 razy. Jeszcze przez kilka miesięcy, czyli do jesieni, ładowanie będzie darmowe.

 • Policjanci oddali krew

  Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. Nie można jej wyprodukować, ale można ją oddać. Wiedzą o tym bełchatowscy policjanci, którzy przyłączyli się do akcji „100 litrów krwi na 100. rocznicę”.

 • Odpowie za ugodzenie nożem

  19-letni bełchatowianin w trakcie szarpaniny na ulicy ugodził nożem 20-latka. Odpowie teraz za uszkodzenie ciała. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Rajd przez miasto z dwoma promilami i z zakazem prowadzenia

  Do policyjnego aresztu trafił 61-letni bełchatowianin, który kierował samochodem mając w organizmie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

 • Otwarcie podejrzanego maila może skutkować "zawirusowanie" komputeraOtwarcie podejrzanego maila może skutkować "zawirusowanie" komputera

   

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS-u. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

 • Międzypowiatowe Obchody Święta Policji 2019 na cześć 100. rocznicy powstania Policji Państwowej – <a href=Bełchatów 2019 już za nami" />

  Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919r. powołana została Policja Państwowa. W tym roku przypada 100. rocznica tego wydarzenia, a na jego pamiątkę dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji. 14 lipca 2019 roku policjanci z pięciu powiatów garnizonu łódzkiego: bełchatowskiego, piotrkowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego wzięli udział w uroczystościach dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy w Bełchatowie.

 • Ostrożnie na drogach – kolejne wypadki

  Trwają wakacje - okres wypoczynku i beztroski - ale też czas podróży. Za nami weekend, który przyniósł niebezpieczne zdarzenia drogowe. Dlatego policjanci przypominają, o zachowaniu ostrożności za kierownicą i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.