Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 42-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował peugeotem. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Dziękujemy za czujność oraz właściwą postawę.

21 stycznia 2022 roku, o godzinie 19:30, dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy na stacji paliw w miejscowości Zawady, na terenie gminy Bełchatów. Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia, którzy przekazali im ujętego nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Peugeot Partner. Zgłaszający poinformowali, że kiedy przyjechali na stację paliw zwrócili uwagę na kierującego peugeotem. Mężczyzna ten zatrzymał swoje auto obok ich pojazdu, następnie wysiadł z auta i szedł na stację chwiejnym krokiem. Mając podejrzenie, że jest on nietrzeźwy czujni mieszkańcy Bełchatowa natychmiast zareagowali. Kiedy nieodpowiedzialny kierowca wrócił do samochodu i chciał odjechać uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zabrali mu kluczyki ze stacyjki. Spowodowali też, że mężczyzna przesiadł się na tylne siedzenie swojego auta oczekując na przyjazd patrolu policji. Wkrótce okazało się, że 42-letni obcokrajowiec miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na zagrożenie i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom.
Pamiętajmy, że nawet anonimowo można powiadomić policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Bez wątpliwości w tym przypadku wzorowa postawa przypadkowych świadków – mieszkańców Bełchatowa doprowadziła do wyeliminowania realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

  • policjantka prowadzi zatrzymanego, zdjęcie zrobione na klatce schodowej budynku komendy. zatrzymany ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu