Zakończyła się modernizacja pomieszczeń sanitarnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta w Bełchatowie. Inwestycja kosztowała ponad 330 tys. zł, zadanie dofinansowała Gmina Kleszczów.
główne
Powiat jako organ prowadzący szkoły systematycznie przeprowadza remonty i prace usprawniające w podległych jednostkach. Szkoły są modernizowane, by efektywnie kształcić i doskonalić umiejętności uczniów.
Sanitariaty w szkole „Pod lasem” wymagały gruntownej modernizacji. Prace trwały kilka miesięcy. Najpoważniejsze i uciążliwe roboty przeprowadzono jeszcze latem, gdy młodzież przebywała na wakacjach. Inwestycja dotyczyła 5 sanitariatów w tym 4 szt. umiejscowionych w jednym pionie, po jednym sanitariacie na I, II, III, IV piętrze oraz 1 szt. na I piętrze w odrębnym pionie.
W ramach przeprowadzonych prac wykonano: roboty rozbiórkowe, demontażowe i budowlane (wymieniono m.in. istniejącą instalację kanalizacyjną na nową PCV/piony kanalizacyjne wraz z odprowadzeniami, syfonami, itp. wymieniono biały osprzęt wraz z armaturą/sedesy/pisuary, umywalki, baterie spłuczki itp., wymieniono istniejące drzwi wewnętrzne wraz z ościeżnicami na nowe). Łazienki obecnie wyglądają nowocześnie i elegancko. Koszt robót budowlanych to 336 091,86 zł, z czego Gmina Kleszczów dofinansowała zadanie w wysokości 250 000,00. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze sporo pracy jeśli chodzi o gruntowne modernizacje szkół. Nie zamierzamy osiadać na laurach i już staramy się pozyskiwać kolejne środki -podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji/Wydział Inwestycji Zamówien Publicznych