Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Jarmark na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń Jarmark na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz z nim przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Pierwszym takim akcentem w Bełchatowie będzie jarmark świąteczny. W dniach 4-5 grudnia na placu Narutowicza swoje produkty oferować będzie 40 wystawców, a sam plac wypełni się świątecznymi akcentami.

 

Zainteresowanie wystawców udziałem w bełchatowskim jarmarku w tym roku było ogromne.  Zgłosiło się jeszcze raz tylu chętnych, co przewidzianych miejsc. Na czterdziestu stoiskach będzie można znaleźć różnorodne produkty, od zdrowych, wyrabianych w małych manufakturach produktów żywnościowych jak sery, chleby, miody, wędliny czy świąteczne przysmaki, po naturalne kosmetyki, rękodzieło, ozdoby świąteczne czy drzewka bożonarodzeniowe. – Staraliśmy się dobrać tak asortyment, by każdy znalazł coś dla siebie. Jarmark to nie tylko możliwość zrobienia świątecznych zakupów, ale przede wszystkim okazja do spędzenia czasu w miejscu przepełnionym akcentami bożonarodzeniowymi i poczucia tej wyjątkowej atmosfery – mówi Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.  

 

Świąteczny klimat na placu Narutowicza królował będzie już od soboty, 4 listopada. Centralny plac rozbłyśnie światełkami, wśród znanych już mieszkańcom ozdób, znajdzie się też niespodzianka, pojawi się również święty Mikołaj.

 

Na placu za Gigantami Mocy w godzinach od 12.00 do 19.00 prezentować się będą wystawcy. Natomiast od godziny 14.00 swoje umiejętności wokalne prezentować będą dzieci i młodzież z bełchatowskich szkół i przedszkoli. Tego dnia w holu MCK PGE Giganty Mocy najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach robienia świątecznych ozdób wraz z Miejskim Centrum Kultury. W budynku, w sali widowiskowo – teatralnej, w konkursie wokalnym „Małe gwiazdy”, świąteczny repertuar zaprezentują najmłodsi.

 

W niedzielę 5 grudnia, mieszkańców na jarmark z atrakcjami zapraszamy  od 10.00 do 18.00. W tym dniu również będzie sporo atrakcji. Od 13.00 w świątecznym repertuarze zaprezentują się przedszkolaki i uczniowie z bełchatowskich placówek.  Później, muzycznie o świąteczny klimat zadbają „Promienie Bełchatowa”. Kreatywne zabawy dla najmłodszych poprowadzą pracownicy muzeum oraz biblioteki. Również i dla starszych przygotowane zostaną warsztaty,  podczas których będzie się można nauczyć samodzielnie przygotować stroik świąteczny.

 

KR