Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Przed uroczystą mszą św. pod pomnikiem papieża złożone zostaną kwiatyPrzed uroczystą mszą św. pod pomnikiem papieża złożone zostaną kwiaty

 

Tradycyjnie w czerwcu obchodzimy Dzień Patrona Miasta Bełchatowa – św. Jana Pawła II. Tegoroczne uroczystości odbędą się w niedzielę, 20 czerwca.

 


Tego dnia, punktualnie w południe, w ogrodach parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki odprawiona zostanie msza św. w intencji bełchatowian. Przewodniczyć jej będzie ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta. Tuż przed nabożeństwem pod pomnikiem Papieża Polaka złożone zostaną kwiaty.


W ramach obchodów Dnia Patrona przewidziano także spotkanie z muzyką Pawła Orkisza. Mieszkający w Krakowie artysta wykona ciepłe i optymistyczne „Pieśni pogodne”. Początek koncertu o godz. 19:00 w ogrodach parafii farnej.


Przypomnijmy, że św. Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Bełchatowa od 2004 roku, a od roku 2012 Patronem naszego miasta. Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej i za aprobatą Archidiecezji Łódzkiej Dzień Patrona obchodzony jest w Bełchatowie w każdą trzecią niedzielę czerwca.

 

AP

 

Plakat promujący Dzień Patrona Miasta Bełchatowa 2021Plakat promujący Dzień Patrona Miasta Bełchatowa 2021