Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Po zimowej przerwie drogowcy wrócili do pracy; fot./GDDKiAPo zimowej przerwie drogowcy wrócili do pracy; fot./GDDKiA

 

Trwają prace związane z budową odcinka B autostrady A1 od węzła Bełchatów (bez węzła) do węzła Kamieńsk (z węzłem). Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, roboty związane z realizacją tej inwestycji powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2022 roku.


Autostrada A1, zwana także Bursztynową, jest jedyną autostradą w Polsce biegnącą z północy na południe. Docelowo ma mieć prawie 570 kilometrów długości i połączy Trójmiasto, Toruń, Łódź, Częstochowę oraz Górny Śląsk z granicą państwa z Czechami. Jako ostatni realizowany jest fragment A1 Tuszyn – Częstochowa, a dokładnie 5 jego odcinków o łącznej długości 81 km.


Odcinek B, liczący 24 km biegnie od węzła Bełchatów (bez węzła) do wezła Kamieńsk (z węzłem). Jak informuje inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach trwającej inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga klasy A, ale nie tylko. Prace obejmą również m.in. drogi lokalne i dojazdowe, węzły i przejazdy drogowe czy infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów. Ponadto na odcinku pojawią się ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe, jeśli zaś chodzi o zieleń – planowane są nasadzenia.


Zakończenie robót związanych z realizacją kontraktu pn. „Projekt i budowa autostrady A-1 Tuszyn (bez węzła) – gr. woj. łódzkiego/śląskiego od km 335+937,65 do km 399+742,51. Odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) – węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800,00 do km 376+000,00”, planowane jest we wrześniu 2022 roku. Wszelkie informacje na temat inwestycji i postępu prowadzonych robót znaleźć można na  stronie GDDKiA http://www.a1b-belchatow.pl.

 

AP

 

Jak informuje GDDKiA, budowa autostrady A1 powinna zakończyć się w 2022 rokuJak informuje GDDKiA, budowa autostrady A1 powinna zakończyć się w 2022 roku