Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Ekipy będą pracować nie tylko na głównych ulicach, ale także i osiedlowychEkipy będą pracować nie tylko na głównych ulicach, ale także i osiedlowych

 

Na miejskich ulicach pracują drogowcy, którzy zajmują się pozimową naprawą dróg. Lista miejsc, w których pracują jest na bieżąco aktualizowana.


Zima, intensywne opady śniegu, a także następujące po nich gwałtowane wzrosty temperatury to główne przyczyny pogorszenia jakości nawierzchni dróg. W połowie lutego w Bełchatowie rozpoczął się coroczny, pozimowy przegląd nawierzchni bełchatowskich ulic. W terenie pracują drogowcy, którzy na bieżąco łatają ubytki.


Roboty prowadzone są sukcesywnie. W pierwszej kolejności naprawiana jest nawierzchnia asfaltowa głównych ciągów komunikacyjnych, następnie ekipy pojawią się na osiedlach. W przypadku dróg gruntowych, naprawy będą mogły ruszyć, przy sprzyjających warunkach pogodowych, na początku marca.


Jak zaznaczają pracownicy Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie, wiosenne deszcze również mogą uwydatnić różnego rodzaju braki w jezdniach, których pierwotnie nie dało się zauważyć. Stąd lista, gdzie ekipy powinny się jeszcze pojawić, uzupełniania jest na bieżąco.

 

AP

 

W pierwszej kolejności naprawiana jest nawierzchnia w najbardziej newralgicznych miejscachW pierwszej kolejności naprawiana jest nawierzchnia w najbardziej newralgicznych miejscach