Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kleszczowie jako jedyna podstawówka z powiatu bełchatowskiego (i jedna z 36 szkół regionu łódzkiego) została laureatem ogólnopolskiego konkursu #OSEWyzwanie. Mogły w nim uczestniczyć szkoły zgłoszone wcześniej do projektu OSE oraz do programu „mLegitymacja szkolna”. Program OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) został przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Szkoły, które uczestniczą w OSE będą mogły do 2027 roku korzystać z bezpłatnego dostępu do łącza o przepustowości minimum 100 Mb/s. Odpowiedzialny za uruchomienie OSE, a następnie utrzymanie tej sieci jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

 
zdjęcie
Sprawy związane z przystąpieniem SP Kleszczów do konkursu #OSEWyzwanie wzięła na siebie nauczycielka informatyki i matematyki - Justyna Klimczyk. - Udział w tym konkursie mogły brać szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców - informuje J. Klimczyk. - Warunki, które zwiększały szanse szkoły na zdobycie nagrody to uczestnictwo w konkursie plastycznym
„Smart szkoła”, a także zgłoszenie się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Nagrodą, która będzie służyć uczniom Szkoły Podstawowej w Kleszczowie jest mobilna pracownia multimedialna składająca się z 16 laptopów, umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu. Pracownia ma trafić do szkoły w tym roku szkolnym i pozwoli na urozmaicenie i rozszerzenie programu zajęć informatycznych.
 
Źródło: Jerzy Strachocki UG Kleszczów