O Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w Bełchatowie organizatorzy poinformowali na wspólnej konferencjiO Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w Bełchatowie organizatorzy poinformowali na wspólnej konferencji prasowej


Mistrzostwa Świata w Nordic Walking – tego w Bełchatowie jeszcze nie było. Przez dwa dni, 20-21 czerwca 2020 roku, w chodzie z kijkami rywalizować będą w naszym mieście sportowcy z całego świata. List intencjonalny w sprawie organizacji mistrzostw podpisali miasto, powiat, World Original Nordic Walking Federation oraz Nordic Walking Polska.

 

 

Początek lata zapowiada się bardzo ciekawie. Bełchatów ponownie stanie się areną międzynarodowych sportowych zmagań, tym razem w nordic waliking. To pierwsza tak duża impreza sportowa w naszym mieście. Gościć bowiem będziemy kilkuset zawodników z co najmniej czternastu krajów świata, a do tego trenerzy, sztaby szkoleniowe i kibice.


Organizatorami II Mistrzostw Świata w Nordic Walking są miasto, powiat, ONWF (World Original Nordic Walking Federation) i Klub Sportowy NWPL (Nordic Walking Polska). W tej sprawie podpisano właśnie list intencyjny.


- Mistrzostwa świata to nie tylko wyróżnienie i promocja naszego miasta, ale też ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Jest to wydarzenie ważne dla całego regionu, dlatego nie wyobrażamy sobie, żeby miasto nie partycypowało w jego organizacji. Jako współorganizatorzy dołożymy wszelkich starań, by przygotować się do tego wydarzenia jak najlepiej – mówi wiceprezydent miasta Łukasz Politański.


Zawody odbywać się będą na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie oraz w lasach przyległym do ośrodka. Wystartować tak naprawdę będzie mógł każdy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Do wyboru będą oni mieli trzy dystanse: 5, 10 i 21 kilometrów, a do tego kilka kategorii wiekowych, indywidualnych i rodzinnych. Wśród zawodników będzie również bełchatowianin Krzysztof Marczak, reprezentant Polski w Pucharze Europy, Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Na mistrzostwa przyjedzie również twórca tej dyscypliny Marko Kantaneva.


O wydarzeniu tym poinformowali organizatorzy podczas wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 6 listopada. - Nordic Walking jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się aktywności sportowych. Przykuwa uwagę ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, ale z drugiej strony jest to bardzo wymagająca dyscyplina, którą uprawiają też sportowcy wyczynowi i prawdziwi atleci – mówił Marcin Szulc z NWPL. – Cieszę się wspólnie zorganizujemy największy i najbardziej spektakularny ivent sportowy w 2020 roku – dodaje Marcin Szulc.


KZB

 

Na MŚ Nordic Walking do Bełchatowa przyjedzie kilkuset zawodników z conajmniej 14 krajow świataW MŚ Nordic Walking w Bełchatowa udział weźmie kilkuset zawodników, w tym bełchatowianin i mistrz Europy Krzysztof Marczak