Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

 

 Przedszkolaki każdego roku serduszkami ozdabiają pomnik papieża Jana Pawla II Przedszkolaki każdego roku serduszkami ozdabiają pomnik papieża Jana Pawla II

 

Trwają XV Bełchatowskie Dni Papieskie. W weekend ulicami miasta przeszedł Różaniec Fatimski, a w środę, 16 października, pod pomnik Jana Pawła II przybyły przedszkolaki z serduszkami. Przed nami jeszcze m.in. msze św. i spotkania modlitewne, składanie kwiatów, wspomnienie przyjaciela Karola Wojtyły bł. ks. J. Popiełuszki i kiermasz papieskich kremówek.

 

 

 

Jak co roku 16 października, dokładnie w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, pod pomnik Jana Pawła II przywędrowały bełchatowskie przedszkolaki. Tradycyjnie przyniosły ze sobą prezent – własnoręcznie wykonane kolorowe serduszka i laurki dla papieża. Uśmiechnięte, pełne radości i energii maluchy nie tylko z zaangażowaniem zawieszały przygotowane przez siebie prace, ale również współnie zaśpiewały "Barkę". Na najmłodszych czekała niespodzianka przygotowana przez księży z parafii Narodzenia NMP. Akcja "Serduszka dla Jana Pawła II" to już bełchatowska tradycja. Przez kilka najbliższych dni dar od maluchów przyozdabiał będzie kościelny parkan.

 

Tego samego dnia, ale o godz. 21, z okazji 41. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową pod pomnikiem przy ul. Kościuszki odbędzie się Apel Jasnogórski.

 

Tegoroczne obchody, piętnastych już, Dni Papieskich rozpoczęły się Różańcem Fatimskim, który przeszedł ulicami miasta w sobotę, 13 października. W najbliższych dniach bełchatowianie będą wspominać również przyjaciela Jana Pawła II – bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. W sobotę, 19 października w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. Wcześniej, o godz. 17 wierni spotkają się na modlitwie różańcowej, po której złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą księdza Jerzego.

 

Tradycyjnie odbędzie się też Kiermasz Papieskich Kremówek. Każdego, kto chciałby ich skosztować, zapraszamy w niedzielę, 20 października, między godz. 10 a 14 na ul. Kościuszki.

 

Na zakończenie tegorocznych obchodów papieskiego święta we wtorek, 22 października, w kościele farnym o godz. 18 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji bełchatowian za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Kwadrans wcześniej uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pomnikiem papieskim.

 

Do udziału w obu uroczystych mszach św. organizatorzy – prezydent miasta Mariola Czechowska oraz parafie rzymskokatolickie bełchatowskiego dekanatu - zapraszają poczty sztandarowe szkół, instytucji, stowarzyszeń, organizacji i związków zawodowych.

 

>>> Fotorelacja z akcji "Serduszka dla Jana Pawła II"

 

KZB

 

Serduszka dla Jana Pawła II to jedno z wydarzeń XV Bełchatowskich Dni PapieskichSerduszka dla Jana Pawła II to jedno z wydarzeń XV Bełchatowskich Dni Papieskich

 

Pomysłów na wykonanie serduszek dla papieża przedszkolaki miały naprawdę dużoPomysłów na wykonanie serduszek dla papieża przedszkolaki miały naprawdę dużo