Dofinansowanie można pozyskać  na fotowoltaikę i termomodernizację Dofinansowanie można pozyskać na fotowoltaikę i termomodernizację

 

Nawet 5 tys. zł dotacji na instalację fotowoltaiczną mogą pozyskać bełchatowianie z rządowego programu „Mój Prąd”. Właśnie trwa nabór wniosków, dokumenty będą przyjmowane do 12 grudnia. Nie ma jednak co zwlekać, bo o tym, kto otrzyma wsparcie, będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

 

Wnioski wyłącznie w formie papierowej trzeba dostarczyć osobiście lub przesłać na adres NFOŚiGW. Pozyskane dofinansowanie – do 50 proc. – można wykorzystać zarówno na zakup, jak i montaż paneli słonecznych. Co ważne, muszą one wytwarzać moc między 2 a 10 kW. Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na: www.nfosigw.gov.pl.

O dofinansowanie, tym razem z programu „Czyste Powietrze”, mogą się także ubiegać bełchatowianie, którzy chcą wymienić piec i instalację centralnego ogrzewania, planują termomodernizację domu bądź stropów czy będą montować baterie słoneczne lub pompy ciepła. Nabór wniosków, również drogą elektroniczną, prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. To, jakie wymagania trzeba spełniać i jaka kwota dofinansowania wchodzi w grę, można sprawdzić m.in. na www.wfosigw.lodz.pl.

 

AD-A